foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Od sześciu lat nasi uczniowie uczestniczą w zajęciach realizowanych w laboratoriach badawczo-naukowych oraz w konferencjach i wykładach prowadzonych przez kadrę naukową Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. Wykładowcy akademiccy prowadzą też, minimum raz w roku, wykłady lub zajęcia laboratoryjne w naszym Liceum. Ponadto licealiści, którzy przygotowują się do olimpiad lub konkursów matematycznych, fizycznych i chemicznych, mogą korzystać z konsultacji i pomocy merytoryczno-metodycznej oraz angażować się w pracę kół naukowych uczelni. Od pięciu lat, nasi uczniowie uczestniczą w Konkursie Matematycznym „CONTINUUM” organizowanym przez Politechnikę Warszawską Filię w Płocku, uzyskując indeksy.

Z kolei Liceum zapewnia Politechnice możliwość prezentowania kierunków kształcenia, działalności dydaktyczno-naukowej, promocyjnej nauczycielom i uczniom, szczególnie podczas Targów Edukacyjnych odbywających się każdego roku w naszej szkole. Ponadto nauczyciele LO wspierają Politechnikę w propagowaniu nauk ścisłych.

Podpisane porozumienie pomiędzy prof. dr. hab. inż. Januszem Zielińskim – Prorektorem Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku a dr Ewą Jancewicz – Dyrektor Liceum, umożliwi naszym uczniom i nauczycielom kontynuowanie bardzo dobrej i efektywnej współpracy.

Nasze Liceum współpracuje też z Wydziałem Politologii i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Instytutem Ekologii i Bioetyki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Mazowiecką Uczelnią w Płocku. Dzięki temu nasi licealiści mają możliwość - w ciekawy sposób - poszerzania wiedzy oraz rozwijania zainteresowań z nauk ścisłych, przyrodniczych i humanistycznych oraz zdobywania nowych umiejętności, które mogą być wykorzystane w ich dalszej edukacji i karierze zawodowej.

Fot. Arch. Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.

Klip promocyjny szkoły

Kalendarz

luty 2020
npwścps
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Ziemia sierpecka

Odwiedza nas

Dziś 34

Wczoraj 66

Tydzień 226

Miesiąc 1607

Wizyt wszystkich 29015

Copyright © 2020 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.