Następnie pani Beata Zdrojewska podsumowała XII Konkurs Matematyczny. Pierwszy etap matematycznych zmagań odbył się 15 listopada 2019 r. w szkołach podstawowych, które zgłosiły chęć udziału w konkursie. Z kolei etap drugi miał miejsce 29 listopada 2020 r. w naszym Liceum. Wzięło w nim udział łącznie 60. uczniów reprezentujących 15 szkół podstawowych nie tylko z powiatu sierpeckiego, ale też spoza województwa mazowieckiego: z Bieżunia, Bledzewa, Borkowa Kościelnego, Bożewa, Gójska, Mochowa, Ligowa, Lutocina, Łukomia, Rościszewa, Sierpca – SP Nr 2 i SP Nr 3, Skrwilna, Szczutowa i Tłuchowa. W trakcie konkursu, na przestrzeni 90 minut, finaliści mieli rozwiązać osiem zadań zamkniętych oraz pięć zadań otwartych.

Po podsumowaniu wyników finału nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników. Laureaci otrzymali nagrody, które wręczyli: pan Mariusz Turalski, Starosta Powiatu Sierpeckiego, pani Ewa Jancewicz, Dyrektor Liceum oraz pani Beata Zdrojewska, organizator konkursu.

A oto nagodzeni:

I miejsce ex aequo zajęli:

Krzysztof Kozakiewicz, uczeń Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Tłuchowie oraz Adam Szulc, uczeń Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Szczutowie.

II miejsce  ex aequo zajęli:

Maciej Kamiński, uczeń Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Ligowie; Julia Tybuszewska, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2  im. Armii Krajowej w Sierpcu oraz Paweł Wesołowski, uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym.

III miejsce ex aequo zajęli:

Adrian Jastrzębski, uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2  im. Armii Krajowej w Sierpcu; Wiktoria Michalska, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w  Sierpcu; Julia Nowak, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2  im. Armii Krajowej w Sierpcu oraz Marta Watkowska, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w  Sierpcu.

Wyróżnienia ex aequo otrzymali :

Agnieszka Felczak, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu; Filip Kędzierski, uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie oraz Alicja Klara Sulkowska, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu.

Pozostali finaliści odebrali dyplomy za udział w konkursie. Nauczyciele laureatów i finalistów otrzymali pamiątkowe podziękowania.

W dalszej części spotkania pan Mariusz Turalski, Starosta Sierpecki, złożył gratuluacje laureatom, finalistom oraz ich nauczycielom. Podziękował pani Beacie Zdrojewskiej za coroczne organizowanie tego przedsięwzięcia. Padło też wiele ciepłych słów pod adresem naszego Liceum.

W drugiej części uroczystości zaproszeni goście obejrzeli video – klip promujący naszą szkołę. Ponadto Beata Tępińska i Natalia Rutkowska, uczennice klasy II b, opowiedziały o różnych przedsięwzięciach podejmowanych przez licealistów.

Na zakończenie, pani Beata Zdrojewska podziękowała panu Mariuszowi Turalskiemu, Staroście Sierpeckiemu oraz wszystkim gościom, za tak liczne przybycie i wyraziła przekonanie, że współpraca będzie rozwijała się wraz z kolejnymi edycjami konkursu, bo przecież „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki”.

Klip promocyjny szkoły

wrzesień 2020

Copyright © 2020 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.