7 listopada 2019 r. został rozstrzygnięty Miejski Konkurs Multimedialny pt.: „Generał Władysław Anders, jego życie i działalność”, którego organizatorem byli: Burmistrz Miasta Sierpc, Rada Miejska Sierpca i Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu.

Prace naszych uczniów zostały docenione przez jury. Jakub Dołasiński z kl. I f zajął I miejsce, zaś Magdalena Prószyńska z kl. I c – II miejsce.

Prezentacje multimedialne zostały przygotowane pod kierunkiem pana Andrzeja Kosińskiego – nauczyciela informatyki oraz pana Klaudiusza Kaczyńskiego – nauczyciela historii.

Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie konkursu multimedialnego

7 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły wyśpiewali II miejsce w XIII Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Tobie wyśpiewam Ojczyzno”. Uroczystość powiązana była z obchodami roku generała Władysława Andersa w Sierpcu.

Zespół wokalny „Duszki” w składzie: Kamil Sowiński, Antonina Dąbrowska i Amelia Zdziarska przygotowała pani Aleksandra Dołasińska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej: Sukces zespołu "Duszki"

Olga Tokarczuk to niekwestionowane odkrycie w polskiej literaturze ostatnich lat, wybitna prozaiczka i eseistka, pisarka ceniona przez krytyków i publiczność. Fenomen popularności i dobrego smaku, wiedzy i sprawności pisarskiej, filozoficznej głębi i sztuki opowiadania. Wielbicielka Junga, znawczyni filozofii i wiedzy tajemnej, laureatka wielu prestiżowych nagród literackich, do których dołączyła również ta najważniejsza – Nagroda Nobla w dziedzinie literatury. W uzasadnieniu przyznania tego wyjątkowego wyróżnienia napisano: „Olga Tokarczuk nigdy nie postrzega rzeczywistości jako czegoś stabilnego lub wiecznego. Konstruuje powieści w napięciu między przeciwieństwami kulturowymi; natura kontra kultura, rozum kontra szaleństwo, mężczyzna kontra kobieta, dom kontra wyobcowanie”.

W celu zgłębienia tajników twórczości pisarki zapraszamy do biblioteki szkolnej. Za uzupełnienie księgozbioru autorstwa Olgi Tokarczuk – „Księgi Jakubowe” oraz „Gra na wielu bębenkach” – dziękujemy bardzo sponsorowi.

Czytaj więcej: Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk

6 listopada 2019 r. uczniowie z klasy I e wraz z paniami: Marleną Bogucką i Justyną Obrębską odwiedzili Szkołę Podstawową Specjalną „Odzyskać radość” w Kraszewie – Czubakach. Celem wyjazdu było uczestniczenie w IV edycji Dnia Czytania Książek Chorym Dzieciom. Młodzież nie tylko czytała baśnie, ale również angażowała się w opiekę i zabawy integracyjne z chorymi dziećmi. Czas spędzony wspólnie z podopiecznymi Fundacji Odzyskać Radość dostarczył licealistom wielu niezapomnianych chwil, pogłębił ich empatię i uwrażliwił na krzywdę drugiego człowieka. Los dzieci z Kraszewa stał się nam bliższy. Planujemy następne spotkania.

„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej…”

4 listopada 2019 r. odszedł od nas

Ś.P. Jan Kaplarczyk

W latach 1977–1994 nauczyciel matematyki
w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu.

W pamięci tych, którzy Go znali zapisał się jako wspaniały Człowiek i Pedagog.

Najbliższym składamy wyrazy szczerego współczucia

Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Pracownicy
Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego

Klip promocyjny szkoły

listopad 2019

Copyright © 2019 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.