Aby zachować zdrowie i równowagę psychiczną, nauczmy się  zmniejszać poziom stresu. Napięcie pojawia się między innymi dlatego, że usiłujemy zrobić bardzo wiele, mając na to mało czasu. Uczucie presji nie służy skuteczności podejmowanych działań. Stosujmy szybkie, ale skuteczne techniki, które pozwolą się rozluźnić i obniżyć poziom napięcia, zachować wewnętrzny spokój i skupienie.

Czytaj więcej: Sztuka  relaksacji

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

Czytaj więcej: Komunikat Mazowieckiej Policji do Rodziców i Uczniów

Szanowni Nauczyciele,

Szanowni Rodzice,

Drodzy Uczniowie,

uprzejmie informujemy, że przez e-dziennik zostało przesłane Zarządzenie nr 8/2020 Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu z dnia 24 marca 2020 r. w sprawie ograniczenia funkcjonowania Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu, które polega na dalszym zawieszeniu prowadzenia działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej od 26 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. i realizowania zadań szkoły z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość oraz ustalenia zasad realizowania tych zadań w tym okresie od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

Małgorzata Jankowska z kl. I f uzyskała wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Konkursie Prozatorskim im. Fiodora Dostojewskiego za pracę „W poszukiwaniu Boga w człowieku”. Uczennica została doceniona za swój talent literacki spośród 48 uczestników, którzy nadesłali prace z całej Polski. Konkurs organizuje od wielu lat Wydawnictwo św. Macieja Apostoła, które promuje literacką twórczość młodych pisarzy i poetów.

Małgosia przygotowała swoją pracę pod kierunkiem polonistki - pani Marleny Peplinskiej i konsultowała kwestie religijne z ks. Adamem Kowalskim.

Drodzy Uczniowie :)

W związku z zawieszonymi zajęciami dydaktyczno-wychowawczymi nauczanie odbywa się online.

W tym czasie staracie się systematycznie uzupełniać, ugruntować i poszerzać wiedzę pod kierunkiem nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Jest też przerwa na wirtualne zwiedzanie muzeów, oglądanie spektakli teatralnych lub filmów, słuchanie muzyki. Jesteście również w kontakcie z wychowawcami.

Jesteśmy z Was dumni!
Wspólnie damy radę zdać ten trudny egzamin.

Pozdrawiamy,
Dyrektor i nauczyciele
Liceum im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Klip promocyjny szkoły

marzec 2020

Copyright © 2020 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.