foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

7 listopada 2019 r. został rozstrzygnięty Miejski Konkurs Multimedialny pt.: „Generał Władysław Anders, jego życie i działalność”, którego organizatorem byli: Burmistrz Miasta Sierpc, Rada Miejska Sierpca i Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu.

Prace naszych uczniów zostały docenione przez jury. Jakub Dołasiński z kl. I f zajął I miejsce, zaś Magdalena Prószyńska z kl. I c – II miejsce.

Prezentacje multimedialne zostały przygotowane pod kierunkiem pana Andrzeja Kosińskiego – nauczyciela informatyki oraz pana Klaudiusza Kaczyńskiego – nauczyciela historii.

Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie konkursu multimedialnego

7 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły wyśpiewali II miejsce w XIII Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Tobie wyśpiewam Ojczyzno”. Uroczystość powiązana była z obchodami roku generała Władysława Andersa w Sierpcu.

Zespół wokalny „Duszki” w składzie: Kamil Sowiński, Antonina Dąbrowska i Amelia Zdziarska przygotowała pani Aleksandra Dołasińska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej: Sukces zespołu "Duszki"

Olga Tokarczuk to niekwestionowane odkrycie w polskiej literaturze ostatnich lat, wybitna prozaiczka i eseistka, pisarka ceniona przez krytyków i publiczność. Fenomen popularności i dobrego smaku, wiedzy i sprawności pisarskiej, filozoficznej głębi i sztuki opowiadania. Wielbicielka Junga, znawczyni filozofii i wiedzy tajemnej, laureatka wielu prestiżowych nagród literackich, do których dołączyła również ta najważniejsza – Nagroda Nobla w dziedzinie literatury. W uzasadnieniu przyznania tego wyjątkowego wyróżnienia napisano: „Olga Tokarczuk nigdy nie postrzega rzeczywistości jako czegoś stabilnego lub wiecznego. Konstruuje powieści w napięciu między przeciwieństwami kulturowymi; natura kontra kultura, rozum kontra szaleństwo, mężczyzna kontra kobieta, dom kontra wyobcowanie”.

W celu zgłębienia tajników twórczości pisarki zapraszamy do biblioteki szkolnej. Za uzupełnienie księgozbioru autorstwa Olgi Tokarczuk – „Księgi Jakubowe” oraz „Gra na wielu bębenkach” – dziękujemy bardzo sponsorowi.

Czytaj więcej: Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk

6 listopada 2019 r. uczniowie z klasy I e wraz z paniami: Marleną Bogucką i Justyną Obrębską odwiedzili Szkołę Podstawową Specjalną „Odzyskać radość” w Kraszewie – Czubakach. Celem wyjazdu było uczestniczenie w IV edycji Dnia Czytania Książek Chorym Dzieciom. Młodzież nie tylko czytała baśnie, ale również angażowała się w opiekę i zabawy integracyjne z chorymi dziećmi. Czas spędzony wspólnie z podopiecznymi Fundacji Odzyskać Radość dostarczył licealistom wielu niezapomnianych chwil, pogłębił ich empatię i uwrażliwił na krzywdę drugiego człowieka. Los dzieci z Kraszewa stał się nam bliższy. Planujemy następne spotkania.

„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej…”

 

4 listopada 2019 r. odszedł od nas

Ś.P. Jan Kaplarczyk

W latach 1977–1994 nauczyciel matematyki
w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu.

W pamięci tych, którzy Go znali zapisał się jako wspaniały Człowiek i Pedagog.

Najbliższym składamy wyrazy szczerego współczucia

Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Pracownicy
Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego

Klip promocyjny szkoły

Kalendarz

listopad 2019
npwścps
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Ziemia sierpecka

Odwiedza nas

Dziś 259

Wczoraj 1290

Tydzień 1870

Miesiąc 2944

Wizyt wszystkich 16449

Copyright © 2019 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.