26 czerwca 2020 r. odbyło się zakończenie roku szkolnego 2019/2020, które różniło się od tych dotychczasowych. Świadectwa, listy pochwalne, listy gratulacyjne, nagrody, dyplomy i podziękowania zostały wręczone uczniom w grupach, z zachowaniem norm bezpieczeństwa sanitarnego, bez gratulacyjnych uścisków i buziaków.

Pani dyrektor Ewa Jancewicz gratulowała uczniom sukcesów w nauce, odkrywania pasji, rozwijania talentów i realizacji nowych wyzwań. Podziękowała za podejmowanie różnych inicjatyw i twórczych działań, godne reprezentowanie szkoły. Nauczycielom złożyła wyrazy wdzięczności za zaangażowanie w kształtowanie postaw i umysłów młodych ludzi, motywowanie ich do działania.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Wydawnictwo św. Macieja Apostoła wydało książkę pt. „Nawrócenie przez cierpienie. Pokłosie VII Ogólnopolskiego Konkursu Prozatorskiego im. Fiodora Dostojewskiego”, której współautorką jest Małgorzata Jankowska z kl. I f.

Małgosia uzyskała wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Konkursie Prozatorskim im. Fiodora Dostojewskiego dla młodzieży za pracę „180 stopni”. Uczennica została doceniona za swój talent literacki spośród 48 uczestników, którzy nadesłali prace z całej Polski.

Gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania talentu literackiego.

Małgorzata przygotowała swoją pracę pod kierunkiem polonistki – pani Marleny Peplinskiej oraz konsultowała kwestie religijne z ks. Adamem Kowalskim.

Czytaj więcej: Sukces Małgorzaty!

Z wielką przyjemnością i nieskrywaną dumą informujemy, że Jakub Grączewski z klasy II b, został laureatem IX Konkursu „Mnie ta ziemia od innych droższa...” organizowanego przez Książnicę Płocką im. Władysława Broniewskiego i III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku. Adresatami konkursu byli uczniowie szkół ponadpodstawowych z powiatu płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego.

Czytaj więcej: Sukces Jakuba!

Z wielką przyjemnością i nieskrywaną dumą informujemy, że Barbara Kubacka z klasy II b oraz Oskar Bogucki z klasy III a, uzyskali tytuł finalisty w V Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „CONTINUUM”.

Licealiści wykazali się wysokim poziomem wiedzy i umiejętności z zakresu matematyki oraz uzyskali prawo do przyjęcia, poza procedurą kwalifikacyjną, na wybrany przez siebie kierunek studiów prowadzony na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii lub Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.

Uczniów do konkursu przygotowywała pani Beata Zdrojewska – nauczyciel matematyki.

Gratulujemy‼

Czytaj więcej: Kolejne indeksy dla naszych uczniów

Drogi Ósmoklasisto!

Czy wciąż jeszcze zastanawiasz się, która szkoła sprosta Twoim oczekiwaniom?
Czy wiesz, o czym marzą absolwenci szkół podstawowych?
Gdzie zdobędziesz rzetelną wiedzę i znajdziesz wspaniałych przyjaciół?
W którym liceum spotkasz wyrozumiałych nauczycieli, wspierających Cię w przyswajaniu nowych umiejętności?
W którym liceum zdobędziesz gruntowną wiedzę?
W którym liceum nauczysz się radzić sobie w sytuacjach kryzysowych?
W którym liceum panuje przyjazna atmosfera?
W którym liceum rozwiniesz swoje pasje, zainteresowania?
Które liceum najlepiej przygotuje do podjęcia studiów oraz kariery zawodowej w branży informatycznej lub technicznej?

Rozumiemy Twoje dylematy!

Czytaj więcej: Dylematy Ósmoklasistów

Klip promocyjny szkoły

lipiec 2020

Copyright © 2020 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.