Szkoła Odkrywania Talentów

Fax 024-275-22-72

Home EFS
EFS

Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego posiada pracownie komputerową sfinansowaną w całości ze środków unijnych w ramach projektu Europejskiego Funduszu Społecznego. Koordynatorem projektu po stronie polskiej było Ministerstwo Edukacji i Nauki, które w latach 2004-2008 realizowało program "Pracownie komputerowe dla szkół". Pracownia wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt komputerowy (łącznie w każdej pracowni jest 14 stanowisk uczniowskich, oraz stanowisko nauczycielskie. W Multimedialnym Centrum Informacji znajduje się: 4 komputery, sieciowa drukarka laserowa, skaner. Dopełnieniem powyższego wyposażenia jest mobilny zestaw multimedialny złożony z komputera przenośnego i wideoprojektora. Wszystkie komputery są połączone w sieć i mają dostęp do Internetu.

W ramach projektu "Pracownie komputerowe dla szkół" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego szkoła również otrzymała:

• Internetowe Centrum Multimedialne (4 komputery)
  • System operacyjny komputerów Windows XP Pro.Pl  z oprogramowaniem Microsoft Office 2003 Pl
  • Skaner i drukarkę laserową.

Nowa pracownia pomogą w przygotowaniu uczniów do życia
w globalnym społeczeństwie informacji poprzez zapewnienie możliwości korzystania z technologii informacyjnej
i komunikacyjnej, w uczeniu się i rozwiązywaniu problemów.