Home Aktualności Wydarzenia 2008/2009 Spotkanie z pisarką Haliną Giżyńską - Burakowską
Spotkanie z pisarką Haliną Giżyńską - Burakowską

5 czerwca 2009 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z pisarką Haliną Giżyńską – Burakowska, autorką „Panny z Wilczogóry. Wspomnień 1932-2007”oraz wielu publikacji ukazujących się w prasie lokalnej. Pani Halina jest absolwentką naszej Szkoły. Zdała maturę w roku 1950, a następnie wyjechała na studia polonistyczne do Lublina, gdzie była studentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W latach 1957 – 1992 mieszkała w Olsztynie i pracowała w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Jest współautorką informatora literackiego „Olsztyńskie biografie artystyczne” oraz kilku publikacji zbiorowych wydanych przez Ośrodek Badań Naukowych. Po przejściu na emeryturę wróciła w rodzinne strony. Współpracuje z „Sierpecką Farą”, „Benedictusem”, „Rozmaitościami Sierpeckimi”.

Podczas spotkania z młodzieżą p. Halina Burakowska ujawniła tajemnice swojego warsztatu pisarskiego, przywołała wspomnienia z czasów gimnazjalnych i uniwersyteckich, odpowiadała na pytania związane z edycją swojej ostatniej publikacji, pokazała jak przygotowuje się do napisania wspomnień związanych z postacią sierpeckiego duchownego, ks. Jerzego Lissowskiego, który jako ksiądz katolicki oddawał ślub w Warszawie podczas powstania Basi Drapczyńskiej i Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu.   Podczas spotkania uczennica kl. IIb Małgosia Leśniewska zaśpiewała piosenkę dedykowaną naszemu Gościowi. Pisarce asystowali Asia Bugowska i Piotrek Krzemiński z IIb.

Organizatorami spotkania byli uczniowie kl. IIb i IIg pod opieką prof. Bogumiły Dumowskiej.