facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości 
Home Aktualności Wydarzenia 2008/2009 Spotkanie z panem Chrzanowskim
Spotkanie z panem Chrzanowskim

Dnia 18 maja 2009 w jednej z sal Liceum Ogólnokształcącego w Sierpcu odbyło się spotkanie z Przewodniczącym Rady Miasta – panem Markiem Chrzanowskim. Spotkanie zorganizowane było w związku z przeprowadzanym w szkole projektem „Jak działa moja gmina?” realizowanym przez fundację im. Roberta Schumana.
Spotkanie rozpoczęli uczniowie – Natalia Brzuszkiewicz z klasy II B oraz Krzysztof Buczyński z klasy I B, witając serdecznie miłego gościa w murach naszej szkoły. Na początek wyświetlony został film „Spacer po Sierpcu” zrealizowany przez ogólnopolski portal internetowy polska.pl . Po projekcji rozpoczęła się seria pytań do pana przewodniczącego.
Uczniowie na początek zainteresowani byli działaniem i funkcjami instytucji jaką jest Rada Miasta. Z odpowiedzi pana Chrzanowskiego młodzież dowiedziała się, że przewodniczący Rady to funkcja bardzo ważna. To on dba o porządek w czasie obrad i wszystkie sprawy techniczne. To również przewodniczący dba o przygotowanie projektów ustaw i porządku sesji. Reprezentuje również miasto w strukturze wewnętrznej, jak i również zewnętrznej (lecz tylko razem z burmistrzem).
Kolejne pytania młodzieży dotyczyły spraw oświaty w naszej gminie. Okazuje się, że Rada Miasta ma znaczny wpływ na oświatę w naszym mieście. Według pana przewodniczącego warunki lokalowe sierpeckich szkół są dobre a bezpieczeństwo      w nich jest na dobrym poziomie.  Sierpecka młodzież ma również możliwość korzystania z innych placówek kulturalnych jak choćby Dom Kultury, czy Miejska Biblioteka Publiczna, które oferują szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych.
Następnie uczniowie chcieli się dowiedzieć o wpływ Rady Miasta na promocję gminy. Według pana Chrzanowskiego miasto jest niestety nadal słabo promowane, jednak sytuacja ta stale się polepsza. 
Ostatnia tura pytań do pana Przewodniczącego dotyczyła spraw czysto technicznych. Z rozmowy, młodzież dowiedziała się, że        w naszym mieście znajdują się cztery okręgi wyborcze, liczba radnych wynosi 15 osób (choć przed 2004 była to liczba 24), istnieją cztery komisje (rewizyjna, społeczna, ładu i bezpieczeństwa, oraz gospodarcza). Uczniowie dowiedzieli się również że w radzie są pewne ugrupowania polityczne, istnieje opozycja, jednak podział ten, nie jest tak mocno widoczny (jak na przykład w powiecie).
Na koniec uczniowie podziękowali za miłe spotkanie bukietem kwiatów, oraz wykonano wspólną fotografię.