Home Aktualności Wydarzenia 2008/2009 Spotkanie młodzieży z dr hab. Jackiem Wojnickim
Spotkanie młodzieży z dr hab. Jackiem Wojnickim

W środę, 13 maja 2009 roku na świetlicy naszej szkoły odbyło się spotkanie młodzieży z panem dr hab. Jackiem Wojnickim – wykładowcą wiedzy o samorządzie terytorialnym w Akademii Humanistycznej w Pułtusku.
Pan Jacek przyjął serdeczne zaproszenie uczniów w związkuz trwającym programem „Jak działa moja gmina?”Fundacji im. Roberta Schumana koordynowanego przezpanią Iwonę Bielicką.
Po serdecznym powitaniu przez uczniów klasy II B – Joannę Bugowską i Tomasza Kowalskiego głos zabrał pan Wojnicki.
W swoim wykładzie nawiązywał do historycznych początków istnienia samorządu terytorialnego w Polsce i na świecie. Nawiązał wspaniały kontakt z młodzieżą, która czynnie brała udział w spotkaniu. Pan Jacek świetnie znał tematykę i wprowadził uczniów w te zagadnienia.
Uczniowie poprzez spotkanie poprowadzone ze sporą dawką dobrego humoru poznali wiele ciekawostek związanych z działaniem samorządu terytorialnego.
Po zakończonym wykładzie młodzież na znak podziękowania wręczyła panu Jackowi kwiaty oraz upominki związane z naszym miastem. Spotkanie zakończyło się wspólną fotografią.