facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości 
Home Aktualności Wydarzenia 2008/2009 Jak działa moja gmin@? - Gra internetowa
Jak działa moja gmin@? - Gra internetowa
Wszyscy uczniowie zakwalifikowanych do programu szkół będą mieli możliwość uczestniczenia w stworzonej na potrzeby projektu grze, której przedmiotem będzie działalność władz wirtualnej gminy (konieczny będzie dostęp do Internetu). Każdy kto zarejestruje się jako gracz stanie się wirtualnym radnym, mogącym wpływać na decyzję zapadające w gminie. Gra, na ile to możliwe, będzie odzwierciedlać procedury obowiązujące w prawdziwym organie samorządu terytorialnego. Gracze będą debatować i głosować nad uchwałami i aktami prawnymi opracowanymi przez administratora, będą też mieli możliwość proponowania stworzonych przez siebie uchwał. Podejmowane przez radnych decyzje będą miały realny wpływ na funkcjonowanie gminy (np. obniżenie cen biletów autobusowych może spowodować pogorszenie jakości transportu publicznego). Wszyscy uczestnicy symulacji będą mogli wzajemnie konsultować się na specjalnie utworzonych w tym celu forach dyskusyjnych

Gra będzie zawierała także elementy edukacyjne. Gracze będą odpowiadać na przygotowane przez administratorów pytania dotyczące działalności samorządu terytorialnego. Planujemy również zapraszać do udziału w czatach prawdziwych przedstawicieli samorządu terytorialnego lub ekspertów w tej dziedzinie.

Na stronie gry będzie można także znaleźć informacje o działalności samorządu terytorialnego, obowiązkach jego przedstawicieli wobec obywateli, jak i uprawnieniach mieszkańców.

Aktywność uczestników gry będzie punktowana. Osoby, które na zakończenie projektu zbiorą ich najwięcej otrzymają atrakcyjne nagrody.

Rejestracji można dokonać pod adresem www:
www.gra.schuman.org.pl

Gorąco zapraszamy uczniów naszej szkoły do rejestracji oraz czynnego udziału w rozwoju Gminowa.