Home Aktualności Wydarzenia 2010/2011 „Wakacje z angielskim” - „World Teach” w Liceum Ogólnokształcącym w Sierpcu
„Wakacje z angielskim” - „World Teach” w Liceum Ogólnokształcącym w Sierpcu

Już po raz drugi mamy możliwość skorzystać z uprzejmości Szkoły Podstawowej w Ostrowach i Pani Anny Kwiatkowskiej – pomysłodawczyni projektu „Wakacje z angielskim” i gościć w naszej szkole wolontariuszkę ze Stanów Zjednoczonych, która właśnie rozpoczęła kurs języka angielskiego dla młodzieży z LO w Sierpcu.

Program „Wakacje z angielskim” ma na celu pomoc uczniom w doskonaleniu umiejętności językowych.

Ładna, młoda, serdeczna, wrażliwa, odważna – to określenia wypowiadane przez osoby, które ją poznał. Wolontariuszka WorldTeach – Katie McPartland, która ma 22 lata i własnie ukończyła studia na Uniwersytecie Stanowym w Stanie Waszyngton. Pochodzi ze Stanu Waszyngton, mieszka niedaleko Seattle, z wykształcenia jest nauczycielką języka angielskiego, ale nigdy nie uczyła tego języka jako języka obcego.

W program zaangażowani są nauczyciele języka angielskiego z naszej szkoły : p. Jadwiga Chojnacka, p. A. Jaworska, p. B. Muszyńska, p. E. Pilewska oraz p. Anna Jankowska, która wraz z rodziną gości Katie u siebie.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku i potrwają do 22 lipca.

Jesteśmy przekonani, że pobyt Katie w Polsce będzie dla niej i dla naszych uczniów niezapomnianym przeżyciem i pozwoli im nabrać pewności siebie w posługiwaniu się językiem angielskim.