Home Aktualności Wydarzenia 2010/2011 I Międzygimnazjalny Konkurs J. Niemieckiego
I Międzygimnazjalny Konkurs J. Niemieckiego

25.05. 2011  odbyło się ogłoszenie wyników I Międzygimnazjalnego Konkursu z języka niemieckiego, zorganizowanego przez nauczycieli języka niemieckiego  Liceum Ogólnokształcącego w Sierpcu. W konkursie wzięli udział uczniowie z gimnazjów Powiatu Sierpeckiego: Gimnazjum w Szczutowie, Borkowie Kościelnym, Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu oraz Gimnazjum im. Leona Wetmańskiego w Sierpcu. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. W części pisemnej zadaniem uczniów było rozwiązanie testu gramatyczno-leksykalnego z elementami wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. 6 uczniów z najwyższą liczbą punktów zakwalifikowało się do części ustnej, w której zaprezentowali oni swoje umiejętności posługiwania się językiem niemieckim. I miejsce zajął Piotr Woźnicki uczeń Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu, II miejsce- Aleksandra Zielińska z Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu, III miejsce- Krystian Brzeziński uczeń Gimnazjum im. Leona Wetmańskiego w Sierpcu. Komisja konkursowa przyznała również wyróżnienie dla Aleksandry Mikuckiej uczennicy Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu.

Wszystkim gimnazjalistom dziękujemy za udział, ich opiekunom: p. Agnieszce Opolskiej, p. Grażynie Danik oraz p. Marcie Dropiewskiej za merytoryczne przygotowanie do konkursu i zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.

Organizatorzy – nauczyciele języka niemieckiego Liceum Ogólnokształcącego w Sierpcu