facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 
Home Aktualności Wydarzenia 2010/2011 "OTWARTE SERCA – PRZYJAZNY ŚWIAT"
"OTWARTE SERCA – PRZYJAZNY ŚWIAT"

PROJEKT „OTWARTE SERCA – PRZYJAZNY ŚWIAT” NA  OSTATNIEJ PROSTEJ

Realizowany przez Powiat Sierpecki od stycznia 2011 r.  konkursowy projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej zmierza do finału. Projektem zostało objętych 17 niepełnosprawnych ze stowarzyszenia „Szansa na życie” oraz 42 wolontariuszy z Liceum Ogólnokształcącego.

Przy realizacji projektu zostało zatrudnionych 14 nauczycieli różnych specjalności, którzy w cyklach 8- i 16-godzinnych przeprowadzili jak dotąd zajęcia warsztatowe z geografii, historii, języka angielskiego i języka niemieckiego, języka polskiego i wiedzy o kulturze oraz  informatyki. Ostatnim cyklem tematycznym warsztatów rozpoczętym 18 maja są zajęcia z  podstaw przedsiębiorczości.  Zadania tego podjęły się dwie nauczycielki LO: Pani Zofia Froncek  oraz Pani Beata Karpińska. Dzięki osobistym kontaktom Pani Zofii Froncek z właścicielem „Wiepolu” - Panem Ireneuszem Wielimborkiem, jedne z zajęć odbędą się w sierpeckiej fabryce czekolady.

Projekt „Otwarte serca – przyjazny świat” zakończy się 10 czerwca 2011 r. dużym spotkaniem w hali sportowej Liceum. Nastąpi wtedy podsumowanie projektu, zaprezentują się uczestnicy warsztatów, zostaną im wręczone certyfikaty uczestnictwa i upominki. Reżyserem finału jest Pani Zofia Froncek, która niezależnie od prowadzonych zajęć z podstaw przedsiębiorczości pracuje nad scenariuszem spotkania.

Obecność na finale projektu potwierdził Marszałek Województwa Pan Adam Struzik.