Home Aktualności Wydarzenia 2010/2011 Akcja „Pomóż Dawidowi”
Akcja „Pomóż Dawidowi”

Dnia 20 kwietnia klasa IIg zakończyła akcję zbierania korków i makulatury. Zaczęło się od przynoszenia, układania, ważenia i znowu układania. A to wszystko dla Dawida, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe.

Nasze LO nie było jedyną instytucją biorącą w tym udział, pomoc uzyskaliśmy między innymi od Gimnazjum im. Biskupa Leona Wetmańskiego, Starostwa za pośrednictwem pana Michała Chiczewskiego. Akcja została przeprowadzona w naszej szkole już po raz drugi, ale możemy być pewni że nie ostatni.

Udało nam się zebrać 500kg korków oraz tonę makulatury, z czego uzyskaliśmy 500zł. Nasza klasa ma już w planach kolejne akcje charytatywne w celu zdobycia większych funduszy na rzecz Dawida, czego przykładem jest przeprowadzona w ostatnich dniach sprzedaż ciast na terenie szkoły oraz loteria losów „szczęśliwy numerek”.

Mamy nadzieję ,że znajdzie się coraz więcej osób, które będą chciały wspólnie z nami pomagać potrzebującym. Zachęcamy wszystkich do dalszej zbiórki makulatury i nakrętek. Opiekunem tej akcji jest p. Joanna Janiszewska (wychowawca klasy IIg).

Aleksandra Kurta IIg