Abiturki 2011

29.O4.2011 r. w naszym LO odbyło się zakończenie roku szkolnego maturzystów. Wczesnym rankiem wszyscy uczniowie klas III zgromadzili się na hali sportowej. Wówczas odbyło się oficjalne rozstanie z  absolwentami. Jednak, aby rozluźnić atmosferę przed zbliżającą się nieuchronnie maturą, uczniowie klas II organizują corocznie tzw. Abiturki – mniej oficjalne pożegnanie starszych kolegów. W tym roku przygotowaniem tej uroczystości zajęła się klasa II b wraz z wychowawcą p. Alicją Wawrocką. Motywem przewodnim abiturek było życie na morzu :) Sierpcekie LO zamieniło się na kilka godzin w LO Port, do którego przybyły załogi okrutnych piratów i czcigodnych marynarzy oraz przedstawiciele Ministerstwa Piractwa i Żeglugi Morskiej:

Mazowiecki Kurator Oświaty Bosman Sztabowy p. Karol Semik

Mazowiecki W-ce Kurator Oświaty Admirał Floty p. Katarzyna Góralska

Kierownik Nadzoru Pedagogicznego Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie Admirał  p. Irena Słomka

W-ce Starosta Sierpecki Komandor Podporucznik p. Marek Gąsiorowski

Skarbnik Powiatu Sierpeckiego Porucznik Marynarki p. Stanisław Pijankowski

Poseł Ziemi Płockiej Porucznik p. Mirosław Koźlakiewicz

Kadeci Szkoły Morskiej musieli poradzić sobie z przygotowanymi przez załogę klasy II b zadaniami. Każda klasa przygotowała scenkę z życia w LO Porcie, następnie rozegrała się bitwa między marynarzami a piratami (quiz), a na koniec przyszli absolwenci musieli udowodnić nam, że poradzą sobie z przeciwnościami losu, kiedy już opuszczą bezpieczną przystań. Przyszłe wilki morskie z każdego zadania wywiązały się znakomicie! W między czasie mieliśmy okazję posłuchać nowej wersji utworu promującego film „Piraci z Karaibów” oraz występu chórku marynarzy :) Przez chwilę przenieśliśmy się na tropikalną wyspę, gdzie byliśmy świadkami rytualnego tańca dzikusek zamieszkujących wyspę :D. Ponad to zarówno kadeci klas I i II jak i kapitanowie każdej załogi klasy III wyróżnili wybitnych piratów i marynarzy. Uhonorowanych było wielu! Wszyscy uczniowie klas III otrzymali miano wilków morskich i wypłynęli na głębokie wody. Na ich szlaku jeszcze tylko jeden przystanek – matura : ) Udowodnili nam jednak, że są świetnie przygotowani, więc nie ma się o co martwić! :) Pomyślnych wiatrów! AHOJ!