Home Aktualności Wydarzenia 2010/2011 Konkurs Matematyczny Politechniki Warszawskiej
Konkurs Matematyczny Politechniki Warszawskiej

Dla większości ludzi matematyka to żmudne, niezrozumiałe rachunki, zniechęcające do jakiegokolwiek twórczego działania, a nawet niekiedy odbierające radość życia. Inny pogląd reprezentował Bertrand Russell – angielski matematyk, filozof i laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, który powiedział, że:

„Matematyka zawiera w sobie nie tylko prawdę, ale i najwyższe piękno – piękno chłodne i surowe, podobne do piękna rzeźby.”

Podobne odczucia miała grupa uczniów z naszej szkoły, która wzięła udział w XII edycji ogólnopolskiego „Powszechnego Internetowego Konkursu dla Uczniów Szkół Średnich – Matematyka” organizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

W tym roku finał odbył się 9 kwietnia. Komisja Konkursowa zakwalifikowała do niego 152 uczestników, w tym trzech uczniów z naszej szkoły:

Krzysztofa Buczyńskiego z klasy III B – ucznia prof. J. Falkiewicza,

Dominika Giżyńskiego z klasy III D – ucznia prof. B. Białeckiej,

Marka Urbańskiego z klasy III E – ucznia prof. B. Zdrojewskiej.

Dla nich nie był on tylko trudnym sprawdzianem, ale dostarczył też radości z rozwiązywania niestandardowych zadań.

Gratulujemy im odniesionego sukcesu.