facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 
Home Aktualności Wydarzenia 2010/2011 Sprawozdanie ze spotkania
Sprawozdanie ze spotkania

Dnia 8 kwietnia 2011 r. w naszej szkole odbyło się już kolejne spotkanie z jednym z absolwentów placówki. Organizatorami spotkania byli uczniowie klasy Ig i IIf wraz z wychowawcami panią Krystyną Witkowską i panem Jarosławem Czarnomskim. Głównym gościem uroczystości była pani Ewa Nowakowska, obecna dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Sierpcu. Celem spotkania było przybliżenie zebranym gościom osoby pani dyrektor, zarówno od strony zawodowej jak i osobistej. Obok gościa specjalnego na spotkaniu pojawiła się także córka pani dyrektor – profesor Marta Zaleska, przyjaciel pani Ewy z lat szkolnych  - pan Marek Hołubicki oraz wychowanki: pani Katarzyna Łukowska i pani Jolanta Wiśniewska, obecnie nauczycielki LO. Uroczystość poprowadziła dwójka uczniów z klasy IIf : Weronika Mikołajewska oraz Kamil Leśniewski. Wstępem do spotkania była krótka biografia gościa specjalnego. Oto jej fragmenty:

„Pani Ewa zanim została dyrektorem naszego liceum uczęszczała do starej szkoły, której siedziba mieściła się w aktualnej szkole nr 2. Po maturze , podjęła studia w Związku Radzieckim, po ukończeniu których podjęła ona pracę nauczyciela języka rosyjskiego w nowej siedzibie LO w Sierpcu. W 1994 r. objęła stanowisko wicedyrektora, a cztery lata później dyrektora placówki”.

Kolejną częścią uroczystości była seria pytań dotyczących pracy w szkole, zainteresowań oraz życia prywatnego. Przybyli goście mieli okazję dowiedzieć się o sukcesach pani Ewy na polu recytatorskim, do których nawiązaniem była recytacja wiersza „Wietnam” w wykonaniu uczennicy klasy IIf Agnieszki Welenc. Interesujące były również anegdoty i opowieści dotyczące młodości naszej Pani Dyrektor, a w szczególności tego jak wyglądała szkoła w tamtych czasach. Były też muzyczne dedykacje dla głównego gościa w wykonaniu Aleksandry Penszyńskiej z klasy Ig. Całe spotkanie zamknęła prezentacja zdjęć z poszczególnych okresów życia pani Ewy Nowakowskiej, wykonana przez uczniów klasy IIf.

Atmosfera spotkania była radosna i pełna życzliwości. Zaproszeni goście z zaciekawieniem słuchali opowieści pani dyrektor o jej przyjaźniach, stosunku do nauczycieli oraz obecnych przekonaniach dotyczących życia w szkole i poza nią. Na zakończenie „wywiadu” zgromadzeni goście mogli skosztować tortu, który specjalnie na tę okazję zamówiono, udekorowano oraz z elegancją wwieziono na salę, w której odbywało się spotkanie.  Uroczystość ta z pewnością ukazała wszystkim, że różnice między pokoleniami nie są aż tak duże jak się wydaje, a osoba, którą często widzimy na korytarzach, poważną i z pozoru tak różną od nas jest tak naprawdę naszą bratnią duszą, która pragnie dla nas jak najlepiej.