Home Aktualności Wydarzenia 2018/2019 "A jednak warto.." - Spotkanie z dr. hab. n. med. Piotrem Janikiem
"A jednak warto.." - Spotkanie z dr. hab. n. med. Piotrem Janikiem

„Wykształcenie to dobro którego nic nie jest w stanie nas pozbawić” – cytat J. Menandera najlepiej oddaje ideę cyklu spotkań ,,A jednak warto..”, które są organizowane przez naszą szkołę. W mury liceum są zapraszani absolwenci, którzy osiągnęli  sukces zawodowy.

8 marca 2019 r., w Dzień Kobiet, odbyło się spotkanie z dr. hab. n. med. Piotrem Janikiem – znanym i cenionym neurologiem, Absolwentem LO. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji, zawierającej m.in. zdjęcia z czasów kiedy nasz Gość był uczniem liceum. Niespodzianką dla naszego Absolwenta była wizyta jego szkolnych kolegów i koleżanek oraz wychowawczyni pani Ewy Nowakowskiej, wieloletniej dyrektor LO i nauczycielki języka niemieckiego – pani Alicji Kowalskiej. Była to znakomita okazja do wspomnień. Ponadto pan Piotr Janik odpowiadał na pytania uczniów: na czym polega Jego specjalizacja, jakie są zalety i wady pracy lekarza oraz jak kiedyś przebiegała rekrutacja na studia medyczne.

Nasz Gość przygotował prezentację zatytułowaną „Jak osiągnąć sukces?”. Zawarł w niej rady dla młodzieży, oparte na swoim doświadczeniu życiowym i zawodowym. Była to ważna lekcja dla wszystkich zgromadzonych, a w szczególności dla uczniów liceum, którzy już wkrótce będę musieli dokonać wielu życiowych wyborów.

Spotkanie umilały piosenki w wykonaniu Tatiany Waśko. Na zakończenie, pan Piotr Janik otrzymał od uczniów upominki, a pani dyrektor Ewa Jancewicz wręczyła pamiątkową książkę ze 100-lecia liceum. Było to niezwykłe i inspirujące spotkanie, które pokazało uczniom, że warto spełniać swoje marzenia.

Spotkanie zostało zorganizowane przez klasę 3 d wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Łukowską.