Home Aktualności Wydarzenia 2018/2019 Finał Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Wygraj Indeks”
Finał Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Wygraj Indeks”

9 marca 2019 r. odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Wygraj Indeks”, którego organizatorem jest Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej.

Celem konkursu jest budzenie zainteresowania matematyką, podnoszenie poziomu wiedzy matematycznej oraz stwarzanie uczniom okazji do sprawdzania własnej wiedzy i umiejętności w zakresie matematyki, jak również wyszukiwanie utalentowanej młodzieży w zakresie matematyki oraz rozwijanie zainteresowań tym przedmiotem wśród szerokiego grona uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Etap I polegał na rozwiązaniu otwartych zadań konkursowych i zakończył się 31 stycznia 2019 r. Po sprawdzeniu prac Komisja Konkursowa wyłoniła spośród uczestników I etapu finalistów, którzy 9 marca 2019 r. zmierzyli się z zadaniami finałowymi w AUDYTORIUM MAXIMUM Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej, ubiegając się o indeks tej uczelni.

Z naszej szkoły z zadaniami finałowymi zmierzyli się: Joanna Szymańska, Alicja Laskowska, Martyna Radwańska i Kacper Sokołowski.

„To już kolejny finał ogólnopolskich konkursów z matematyki, w których startują uczniowie naszego Liceum. Jestem z Was dumna, cieszę się, że osiągnęliście tak wysoki wynik w prestiżowym Konkursie Matematycznym. To wielki SUKCES. Gratuluję” – powiedziała pani Beata Zdrojewska, która jest opiekunem merytorycznym i metodycznym uczniów.

Laureaci Konkursu uzyskują na zasadach preferencyjnych prawo podjęcia studiów stacjonarnych na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej, kierunek – Matematyka. Czekamy na wyniki.

Gratulujemy, trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!