Home Aktualności Wydarzenia 2018/2019 V Konkurs Biologiczny
V Konkurs Biologiczny

1 marca 2019 r. odbył się etap finałowy V Konkursu Biologicznego, którego tematem wiodącym był „Człowiek – budowa, funkcje życiowe i zdrowie”. Przybyłych uczniów i ich opiekunów przywitała pani Marzanna Urbańska - organizator konkursu, nauczyciel biologii.

Kolejna, V edycja konkursu powiatowego spotkała się z życzliwym przyjęciem i dużym zainteresowaniem.

W finale wzięło udział 52 uczniów (36 dziewcząt i 16 chłopców) reprezentujących 11 placówek oświatowych z miasta i powiatu. Wśród nich znalazły się: Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sierpcu, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu, Szkoła Podstawowa w Ligowie, Szkoła Podstawowa w Bożewie, Szkoła Podstawowa w Gozdowie, Szkoła Podstawowa w Gójsku, Szkoła Podstawowa w Bledzewie, Szkoła Podstawowa w Rościszewie, Gimnazjum Miejskie w Sierpcu, Publiczne Gimnazjum w Mochowie oraz Zespół Szkół w Skrwilnie. Najliczniejsze grupy stanowili uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Armii Krajowej, Szkoły Podstawowej Nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego oraz z Gimnazjum Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu.

Finalista otrzymał arkusz zawierający 30 zadań, wśród których znalazły się pytania otwarte i zamknięte. Na rozwiązanie testu miał przeznaczonych 90 minut. Za poprawne rozwiązanie testu można zdobyć maksymalnie 55 punktów.

Rozstrzygnięcie konkursu jeszcze w marcu.