Home Aktualności Wydarzenia 2018/2019 XV Targi Edukacyjne
XV Targi Edukacyjne

27 lutego 2019 r. w naszym Liceum odbyły się XV Targi Edukacyjne. Na 40. stoiskach zaprezentowana została bogata oferta edukacyjna dla młodzieży powiatu sierpeckiego. Po raz kolejny gościliśmy przedstawicieli wyższych uczelni i szkół policealnych z takich ośrodków akademickich jak: Warszawa, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn, Płock, Ciechanów, Włocławek, Łódź

Ofertę dla młodzieży przedstawili również: Powiatowy Urząd Pracy w Sierpcu, Wojewódzki Urząd Pracy w Płocku, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Sierpcu, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Płocku, Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Sierpcu.

Tegoroczne przedsięwzięcie zostało objęte patronatem przez Starostę Sierpeckiego – pana Mariusza Turalskiego. Wystawców stoisk, zaproszonych gości oraz licznie zgromadzonych uczniów wraz z dyrektorami i nauczycielami, przywitała pani Ewa Jancewicz – Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego. Uroczystego otwarcia XV Targów Edukacyjnych dokonał pan Mariusz Turalski – Starosta Sierpecki. Swą obecnością zaszczycili nas również: pan Waldemar Olejniczak – Poseł na Sejm RP, pan Jarosław Ocicki – Wicestarosta Sierpecki, pani Katarzyna Majewska – Dyrektor Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Podobnie, jak w latach ubiegłych, młodzież mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół wyższych i pomaturalnych, warunkami rekrutacji, kierunkami kształcenia, bazą lokalową itp. Ponadto przy stoiskach Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w Ciechanowie i w Płocku można było dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, badania profilaktyczne, maseczki na dłonie. Słuchacze Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Płocku wykonywali masaże: m. in. masaż karku, masaż rozluźniający, masaż relaksujący. Zaś przy stoisku Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej młodzież wykonywała m. in. testy komputerowe: „Preferencje zawodowe” i „Moje umiejętności”.

Tegoroczne Targi Edukacyjne odwiedziło ok. 800 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych, podstawowych z powiatu sierpeckiego. Organizatorzy uważają, iż dzięki temu wydarzeniu przyszłe wybory edukacyjne młodzieży będą bardziej świadome i słuszne. Mniej będzie nietrafionych decyzji, pomyłek i błędów.

Obsługą organizacyjną XV Targów Edukacyjnych zajęła się klasa I b wraz z wychowawczynią panią Alicją Wawrocką – Świeczkowską. Zaś koordynatorem przedsięwzięcia była pani Beata Karpińska – doradca zawodowy.