Home Aktualności Wydarzenia 2018/2019 Body Worlds i nie tylko
Body Worlds i nie tylko

26 lutego 2019 r. uczniowie klasy II b wybrali się na wycieczkę przedmiotowo – integracyjną do Warszawy. W jej programie znalazł się czas zarówno na zdobycie solidnej porcji wiedzy, jak i rekreację oraz wspaniałą zabawę.

Najpierw młodzież udała się na wystawę Body Worlds w Pałacu Kultury i Nauki. Forma prezentacji jest bardzo ciekawa, wciąga w zakamarki i tajemnice ludzkiego ciała. Ukazuje odpowiednio spreparowane ludzkie ciała w różnych pozycjach, w czasie czynności życiowych. Eksponaty pozwalają na przekazanie wielu interesujących informacji o naszym zdrowiu i życiu. Pozwalają spojrzeć na ludzki organizm, jak na wspaniały wynalazek. Prezentowane okazy powstały wskutek plastynacji. Ich twórcą jest niemiecki lekarz, patomorfolog i anatom Gunter von Hagens. Uczniom, zwiedzającym wystawę, towarzyszył przewodnik – student medycyny, który w bardzo przystępny sposób przekazał dużo wiedzy w pigułce.

Kolejnym punktem wycieczki było obejrzenie w Multikinie filmu Green Book, który wzruszał, zmuszał do refleksji, bardzo się podobał młodzieży i której zdaniem zasłużył na Oskara. Film opowiadał o drzemiących w człowieku uprzedzeniach, o samotności, o ludziach którzy sami tworzą bariery. Oglądało się go przyjemnie, ale pod płaszczykiem rozrywki przemycono trochę prawdziwych i ważnych treści.

Wyjazd, który zorganizowała pani Marzanna Urbańska, dostarczył niezapomnianych wrażeń i doświadczeń.