Home Aktualności Wydarzenia 2018/2019 XI Konkurs Matematyczny rozstrzygnięty!
XI Konkurs Matematyczny rozstrzygnięty!

15 lutego 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu nastąpiło uroczyste podsumowanie XI Konkursu Matematycznego „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki” dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych i trzecich gimnazjum.

W podsumowaniu, a zarazem w ogłoszeniu wyników, wzięli udział laureaci i finaliści konkursu oraz ich nauczyciele. Na początku spotkania, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego – pani Ewa Jancewicz powitała zaproszonych gości, dając wyraz zadowoleniu, iż tak duża grupa uczniów z ościennych szkół podstawowych i gimnazjów wzięła udział w rywalizacji.

Pierwszy etap konkursowych zmagań odbył się w listopadzie 2018 r. w poszczególnych szkołach podstawowych i gimnazjach, doprowadzając do wyłonienia ich finałowych reprezentacji.

Etap drugi z kolei miał miejsce 7 grudnia 2018 r. w LO. Wzięło w nim udział łącznie 33 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja z Borkowa Kościelnego, Gozdowa, Gójska, Lutocina, Mochowa, Rościszewa i Sierpca. W trakcie konkursu, na przestrzeni 90 minut, finaliści mieli rozwiązać siedem zadań zamkniętych oraz pięć zadań otwartych.

Po powitaniu przybyłych gości oraz podsumowaniu konkursu przez organizatora – panią Beatę Zdrojewską, nauczyciela matematyki nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników XI Konkursu Matematycznego „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki”.

Wszyscy finaliści XI edycji konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a nauczyciele finalistów i laureatów podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.

Laureaci otrzymali nagrody, które wręczyła pani dyrektor Ewa Jancewicz wraz z organizatorem – panią Beatą Zdrojewską.

A oto nagrodzeni:

I miejsce zajęła – Amelia Nadratowska, uczennica Gimnazjum Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu,

II miejsce ex aequo zajęli – Julia Goleniewska, uczennica Gimnazjum w Rościszewie oraz Kamil Sławiński, uczeń Gimnazjum Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu,

III miejsce ex aequo zajęli – Wojciech Krzemiński, uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu; Marcin Relidziński, uczeń Gimnazjum w Borkowie Kościelnym oraz Marcin Wojciechowski, uczeń Gimnazjum Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu.

W dalszej części spotkania pani dyrektor zapoznała przybyłych z ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny 2019/2020, omawiając proponowane profile klas, zajęcia dodatkowe oraz imprezy odbywające się corocznie w LO.

Pani Beata Zdrojewska gratulowała wszystkim laureatom, finalistom oraz złożyła podziękowania nauczycielom za wkład pracy w przygotowanie uczniów do konkursu, życząc dalszych sukcesów oraz życzyła powodzenia uczniom w zmaganiach podczas egzaminów.

A oto nagrodzeni:

800x600 Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4