facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 
Home Aktualności Wydarzenia 2018/2019 Pożegnanie emertowanej nauczycielki biologii - pani Barbary Hęsiak
Pożegnanie emertowanej nauczycielki biologii - pani Barbary Hęsiak

 

Dziś społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu towarzyszyła w ostatniej drodze emerytowanej nauczycielce biologii – pani Barbarze Hęsiak.

Dyrektor LO Ewa Jancewicz pożegnała Zmarłą, na cmentarzu parafialnym, następującymi słowami:

Wisława Szymborska w jednym ze swoich wierszy pisała:

Ktoś tutaj był i był,
a potem nagle zniknął
i uporczywie go nie ma...

W niedzielne przedpołudnie dotarła do nas smutna wiadomość – odeszła od nas Pani Barbara Hęsiak. Dziś towarzyszymy Jej w ostatniej drodze, na którą wkroczyła.

Pani Barbara Hęsiak urodziła się 2 marca 1949 r. w Sierpcu. W roku 1973, po ukończeniu studiów na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Łódzkiego w zakresie biologii ze specjalizacją z botaniki, rozpoczęła pracę jako nauczyciel biologii w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego. Po 33 latach pracy odeszła na zasłużoną emeryturę. Nie straciła jednak kontaktu z naszym liceum. Pracowała jeszcze w niepełnym wymiarze przez 3 lata. Łącznie przepracowała w sierpeckim liceum 36 lat.

Zawsze była wzorem sumiennej i wytrwałej pracy. W latach 1981-1991 była opiekunem Samorządu Uczniowskiego, zaś w latach 1974-1984 aktywną instruktorką w V Szczepie im. Bohaterów Westerplatte, działającym przy Liceum. Za swoje wybitne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi, Krzyżem „Za Zasługi dla ZHP”, Medalem Komisji Edukacji Narodowej; wyróżniona odznaką honorową PCK IV stopnia. Otrzymała również Nagrodę Kuratora Oświaty i Wychowania oraz wielokrotnie Nagrodę Dyrektora Szkoły.

Żegnamy dziś wychowawcę wielu pokoleń młodzieży, świetnego biologa, nauczyciela z pasją, wspaniałego pedagoga i przyjaciela, oddaną koleżankę. Pani Barbara była osobą pełną taktu i wewnętrznego ciepła, dobroci i zrozumienia dla innych, otwartą na potrzeby swoich wychowanków, a jednocześnie wymagającą i konsekwentną.

Wszystko ma swój czas:
jest czas spokoju, cierpienia, bezgranicznej rozpaczy
oraz czas wdzięczne
j pamięci.

Swoją obecnością chcemy jeszcze raz podziękować Pani Barbarze za pracę na rzecz naszej społeczności szkolnej oraz środowiska lokalnego.

Dziękujemy Pani Basiu, za zaszczepienie u swoich uczniów pasji do biologii, za każdy gest przychylności, koleżeństwa, życzliwości. Nigdy nie odmawiałaś pomocy, często sama ją inicjowałaś. Nie było w Tobie niczego sztucznego, nienaturalnego. Wydobywałaś z innych to, co dobre. Potrafiłaś wesprzeć dobrym słowem, wysłuchać, być przy drugim człowieku w smutku i radości. Nawet wtedy, kiedy borykałaś się ze swoimi problemami. Żyłaś skromnie i w przyjaźni z innymi. Byłaś zawsze uśmiechnięta, życzliwa i optymistycznie nastawiona do świata i ludzi. Zasłużyłaś sobie na uznanie i nieprzemijającą sympatię kolegów oraz wychowanków.

Droga, Pani Barbaro! Pozostawiasz ciepły i trwały ślad nie tylko w historii naszego liceum, ale przede wszystkim w naszych sercach, jako niezwykle serdeczna koleżanka, przyjaciółka, oddana swej pracy nauczycielka i wychowawczyni, dobry człowiek.

Nie mówimy żegnaj, lecz do zobaczenia… Odpoczywaj w pokoju!

 

Fot. Spotkanie z młodzieżą - 25.04.2016 r.