Sukces Dawida

10 stycznia 2019 roku został przeprowadzony etap podstawowy XXXIV edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Merytorycznym organizatorem i patronem olimpiady jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, przy wsparciu Ministra Środowiska oraz jednostek Ligi Ochrony Przyrody.

Celem olimpiady jest kształtowanie świadomości ekologicznej oraz właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego, budzenie oraz rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, inspiracja do podejmowania inicjatyw i praktycznych działań na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska, krajobrazu oraz warunków życia ludzi.

Do eliminacji stopnia podstawowego, podczas którego uczestnik miał do rozwiązania test pisemny zawierający 50 pytań, przystąpiło z naszej szkoły 27 uczniów z klas I, II oraz III. Uzyskali oni wyniki w granicach 20 – 42 punktów.

Warunkiem zakwalifikowania się do etapu okręgowego było uzyskanie minimum 80% prawidłowych odpowiedzi. Wymagany próg zdobył Dawid Nowakowski, uczeń klasy III c.

Opiekunem ucznia jest nauczyciel biologii Marzanna Urbańska.