Home Aktualności Wydarzenia 2018/2019 Współpraca z Biblioteką Pedagogiczną w Płocku
Współpraca z Biblioteką Pedagogiczną w Płocku

Uczniowie i nauczyciele LO w Sierpcu przystąpili do udziału w projekcie ,,Jestem jak Leonardo da Vinci ’’, który jest realizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku we współpracy ze Szkołą Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku.

Cele projektu:

1. propagowanie wiedzy o życiu oraz twórczości malarza i wynalazcy,

2. wyzwolenie aktywności i kreatywności wśród uczniów i nauczycieli,

3. integracja środowiska szkolnego, bibliotekarskiego.

Czas trwania: 16 listopada 2018 - 13 maja 2019.

14 stycznia 2019 r. nauczycielka bibliotekarka LO w Sierpcu wzięła udział w kreatywnym warsztacie związanym z twórczością Leonarda da Vinci, który został przeprowadzony w ramach sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy ,,Między nami bibliotekarzami’’ w Bibliotece Pedagogicznej w Płocku.

W LO w Sierpcu podjęto działania popularyzujące wiedzę o życiu oraz twórczości malarza i wynalazcy Leonardo da Vinci. Realizowane są przedsięwzięcia wyzwalające aktywność i kreatywność uczniów. Licealiści wykonają na formacie A3 prace plastyczne ,,Współczesny Leonardo da Vinci to ja”. Najciekawsze z nich wezmą udział w konkursie regionalnym zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku.