Home Aktualności Wydarzenia 2018/2019 22 licealistów w pierwszym etapie IV Konkursu Matematycznego CONTINUUM
22 licealistów w pierwszym etapie IV Konkursu Matematycznego CONTINUUM

14 grudnia 2018 r. w Auli Politechniki Warszawskiej Filia Płock odbyła się IV edycja Konkursu Matematycznego CONTINUUM.

Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz motywowanie uzdolnionych matematycznie uczniów do zdobywania wiedzy. Do konkursu zgłosili się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Płocka, Sierpca, Włocławka, Warszawy, Żuromina, Mławy, Kutna, Gostynina, Łowicza, Ciechanowa, Raciąża, Wyszogrodu.

W pierwszym etapie, który polegał na rozwiązaniu 20 zadań zamkniętych (test wielokrotnego wyboru) barwy naszego liceum reprezentowało siedemnaścioro uczniów z klasy III b: Jakub Barłóg, Igor Rogoziński, Sebastian Sawicki, Michał Majerski, Paulina Skarzyńska, Joanna Szymańska, Alicja Laskowska, Martyna Radwańska, Julia Chmielewska, Mateusz Zieliński, Kacper Koszalski, Patryk Dołasiński, Kacper Sokołowski, Tomasz Wiśniewski, Sylwia Piątkowska, Zuzanna Wysocka, Klaudia Ciemiecka oraz pięcioro z klasy II a: Adam Urbański, Alicja Budka, Michał Zduńczyk, Kinga Mórawska, Klaudia Browarek.

Po I etapie zostanie wyłoniona grupa finalistów, którzy na wiosnę przystąpią do II  finałowego etapu. Finaliści i laureaci, zgodnie z regulaminem konkursu, mają wstęp na wybrane kierunki studiów na Politechnice Warszawskiej bez przechodzenia procedury kwalifikacyjnej.

Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za naszych uczniów!

Licealiści przygotowują się do konkursu pod kierunkiem jest pani Beaty Zdrojewskiej.