Home Aktualności Wydarzenia 2018/2019 Julia Kruk stypendystką "Mazowieckiego programu stypendialnego..."
Julia Kruk stypendystką "Mazowieckiego programu stypendialnego..."

W roku szkolnym 2018/2019 ruszyła kolejna edycja „Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”, który skierowany jest do uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych, uczniów dotychczasowych gimnazjów i uczniów dotychczasowych trzyletnich liceów ogólnokształcących, zlokalizowanych na obszarze Województwa Mazowieckiego. Projekt ma na celu rozwijanie zdolności edukacyjnych młodych ludzi, motywowanie ich do dalszej nauki i rozwijania pasji związanych z przedmiotami ścisłymi.

Wśród 476 uczniów, którzy zakwalifikowali się do programu, jest nasza uczennica – Julia Kruk. W ramach niego, licealistka będzie realizowała projekt edukacyjny pn. „Chemia w kuchni” pod kierunkiem pani Jolanty Wiśniewskiej. Zadaniem Julii jest zbadanie m.in. składu chemicznego różnych artykułów spożywczych. Wyniki przeprowadzonych doświadczeń poznamy m.in. podczas Dnia Otwartego w liceum.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w realizacji projektu!