facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości 
Andrzejki `2018

 

29 listopada 2018 w naszej szkole odbyły się „Andrzejki”. Tradycja znana od co najmniej kilkuset lat. Najbardziej znanym zwyczajem, związanym z Andrzejkami, są wróżby. Kiedyś do wróżb andrzejkowych podchodzono bardzo poważnie - wróżyły tylko niezamężne kobiety, robiąc to w odosobnieniu, aby poznać prawdę na temat swojego przyszłego zamążpójścia. Wróżby andrzejkowe odpowiadały na pytanie o to, kto i kiedy zostanie mężem wróżącej dziewczyny. Dziś Andrzejki traktujemy przede wszystkim jako dobrą zabawę, w której mogą brać udział zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Klasa III a przygotowała najbardziej popularne wróżby, jak lanie wosku, wróżenie z kart, czy „przebijanie” SERCA szpilką, oraz wiele innych. Były też różne słodkości, ciasteczka i napoje do kupienia. Za pozyskane pieniądze zostały zakupione słodycze dla dzieci z Domu Dziecka w Giżycach.

Uczniowie klasy III a zbierali słodycze już wcześniej, aby przekazać je dzieciom z Domu Dziecka z okazji nadchodzących Świat Bożego Narodzenia. Dziękujemy uczniom z innych klas, którzy przyłączyli się do akcji i także przygotowali paczki ze słodyczami oraz nauczycielom z naszej szkoły.