Home Aktualności Wydarzenia 2018/2019 Piotr Ikier Stypendystą Prezesa Rady Ministrów
Piotr Ikier Stypendystą Prezesa Rady Ministrów

20 listopada 2018 r. w Sali Barokowej Opactwa Pobenedyktyńskiego w Płocku odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Pani Dorota Skrzypek –  Mazowiecki Wicekurator Oświaty, wręczyła – w imieniu Prezesa Rady Ministrów – dyplomy Stypendysty Prezesa Rady Ministrów.

W roku szkolnym 2018/2019 stypendia przyznano ponad 40 uczniom szkół ponadgimnazjalnych, znajdujących się na terenie delegatury płockiej Kuratorium Oświaty w Warszawie. Rodzice Stypendystów oraz dyrektorzy szkół otrzymali listy gratulacyjne z rąk pani Doroty Skrzypek i pana Krzysztofa Wiśniewskiego – Dyrektora Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie. Oprócz dyplomów, Stypendyści odebrali pióra z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem od pani Wioletty Kulpy – kierownika projektu w dziale marketingu PKN Orlen Sp. z o.o. w Płocku.

W gronie Stypendystów Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2018/2019 znalazł się Piotr Ikier, uczeń klasy III a Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego.

Piotr ukończył klasę drugą ze średnią ocen 5,56 oraz wzorową oceną z zachowania. Ponadto w roku szkolnym 2017/2018 licealista brał udział: w etapie okręgowym Olimpiady Historycznej (eliminacje ustne), w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (eliminacje pisemne). Jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund 2017. Otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „(Pod)róże historie” oraz w Mazowieckim Konkursie Języka Niemieckiego GRAMMATIKMEISTER. Piotr zajął II miejsce w konkursie języka niemieckiego „Expert” i tym samym został zwolniony z postępowania kwalifikacyjnego na I rok studiów w PWSZ – kierunek Filologia.

Serdecznie gratulujemy Piotrowi i życzymy dalszych sukcesów!

Piotr ukończył klasę drugą ze średnią ocen 5,56 oraz wzorową oceną z zachowania. Ponadto w roku szkolnym 2017/2018 licealista brał udział: w etapie okręgowym Olimpiady Historycznej (eliminacje ustne), w etapie okręgowym Olimpiady wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund 2017. Otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „(Pod)róże historie” oraz w Mazowieckim Konkursie Języka Niemieckiego GRAMMATIKMEISTER. Piotr zajął II miejsce w konkursie języka niemieckiego „Expert” i tym samym został zwolniony z postępowania kwalifikacyjnego na I rok studiów w PWSZ – kierunek Filologia

Serdecznie gratulujemy Piotrowi i życzymy dalszych sukcesów!

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE