Home Aktualności Wydarzenia 2018/2019 Wycieczka integracyjno – edukacyjna: Park Świętokrzyski, Niewidzialna wystawa, "Ciotka Karola 3.0"

24 października 2018 r. uczniowie klasy II A wraz z wychowawczynią wybrali się na wycieczkę, która miała być okazją do wspólnego spędzenia czasu, edukacji i rozrywki.

Pierwszym punktem zwiedzania w stolicy był Park Świętokrzyski z niepowtarzalnymi instalacjami, fontannami i słynnym pomnikiem Janusza Korczaka. Niestety, aura tego dnia nie sprzyjała zbyt długim spacerom.

Z prawdziwą przyjemnością licealiści schronili się w Milenium Plaza, gdzie znajduje się Niewidzialna wystawa. To niezwykle miejsce, intrygujące, dla tych, którzy na co dzień korzystają ze swoich wszystkich zmysłów. Okazało się, że uczestnicy wycieczki spędzili ponad godzinę w całkowitych ciemnościach. Było to doznanie i przeżycie bardzo emocjonujące, wzrok zastąpiony został wzmocnionym zmysłem dotyku, słuchu. Przewodnikami w Niewidzialnej są oczywiście osoby niewidome, które czuwają nad bezpieczeństwem 8 osobowych grup. Dla licealistów i opiekunów Niewidzialna wystawa stała się lekcją wzajemnej życzliwości, zrozumienia dla obaw, skrywanych lęków. Wszyscy przekonali się jak ważna w ciemnościach jest dłoń wyciągnięta przez drugą osobę.

Na koniec wycieczki zaplanowany był spektakl wyreżyserowany przez Andrzeja Nejmana w Teatrze Kwadrat. „Ciotka Karola 3.0” okazała się angielską farsą, w której z nieporozumień bohaterów wynikają przekomiczne sytuacje. Mężczyzna udający tytułową ciotkę, perypetie zakochanych i wielka fortuna rozbudzająca emocje to wystarczyło, żeby dobrze się bawić przez 2,5 godziny. Licealiści podziwiali grę znanych artystów: Katarzyny Glinki, Lucyny Malec, Anny Karczmarczyk, Michała Rolnickiego, Grzegorza Wonsa i Kamila Kuli.

Uczniowie klasy II A już planują następną, równie udaną wycieczkę.