facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 
Home Aktualności Wydarzenia 2018/2019 Wycieczka przedmiotowo-krajoznawcza: Muzeum Ziemi PAN, GPW i "Piloci"
Wycieczka przedmiotowo-krajoznawcza: Muzeum Ziemi PAN, GPW i "Piloci"

 

W środę 24 października 2018 roku odbyła się wycieczka przedmiotowo – krajoznawcza do Warszawy, której uczestnikami byli uczniowie klasy II b oraz opiekunki panie Anna Jankowska i Marzanna Urbańska.

W programie wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Ziemi PAN, w którym młodzież obejrzała stałe wystawy ukazujące historię kształtowania się flory i fauny na terenie Polski, ważne wydarzenia z przeszłości, między innymi powstawanie węgla kamiennego, brunatnego czy bursztynu. Licealistom bardzo podobały się zgromadzone w gablotach minerały, które swoimi kolorami przyciągały uwagę i zachwycały oczy. Towarzyszący uczniom przewodnik w przystępny sposób przekazał dużo wartościowej wiedzy, którą będą mogli wykorzystać w przyszłości.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW). Budynek zrobił na wszystkich duże wrażenie. Przewodnik, który oprowadzał grupę wyjaśnił trudne pojęcia związane z giełdą i inwestowaniem.

Najważniejszym punktem programu był musical „Piloci” wystawiany w teatrze Roma. Przedstawienie opowiadało o miłości dwojga kochanków rozdzielonych podczas II wojny światowej oraz o polskich pilotach walczących w Anglii. Spektakl był bardzo wzruszający i niezwykle ekscytujący. Scenografia zadziwiała całą publiczność a kolejne sceny zaskakiwały kunsztem i zwrotami akcji. Aktorzy dostali owację na stojąco.