Home Aktualności Wydarzenia 2018/2019 Wycieczka edukacyjno-integracyjna
Wycieczka edukacyjno-integracyjna

16 października 2018 r. uczniowie z klasy III d uczestniczyli w wycieczce edukacyjno-integracyjnej do Warszawy. W jej programie znalazł się czas zarówno na zdobycie solidnej porcji wiedzy, jak i rekreację oraz wspaniałą zabawę.

Najpierw młodzież udała się na lekcję historii, która obyła się w Zamku Królewskim. Licealiści zwiedzali sale królewskie powstałe dla króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz sale sejmowe, Salę Rycerską, Salę Balową. Ponadto zapoznali się z ekspozycjami stałymi: Galerii Malarstwa, Sztuki Zdobniczej, Apartamentu księcia Józefa w pałacu Pod Blachą, multimedialnej wystawy „Zniszczenie i odbudowa Zamku”, Gabinetu Numizmatycznego. Następnie wszyscy udali się na spacer po Starym Mieście oraz wspólną grę w kręgle.

Na sam koniec uczniowie udali się na Wieczór Rosyjski w Teatrze Buffo. Ten niezwykły koncert przybliżył wszystkim język rosyjski i tradycje tego kraju. Wszyscy doskonale bawili się w rytmie rosyjskich przebojów.