facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 81 gości 
Home Aktualności Wydarzenia 2018/2019 Warsztaty edukacyjne z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości
Warsztaty edukacyjne z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

 

24 września 2018 r. odbyły się warsztaty edukacyjne z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, które prowadził pan Karol Madaj, pracownik Biura Edukacji IPN w Warszawie. Przedstawiciele uczniów z klas VII, VIII szkół podstawowych, klas III szkół gimnazjalnych oraz licealistów mieli przyjemność wysłuchać prelekcji dotyczącej historii polskiego lotnictwa. Podczas wykładu wyświetlana była ciekawa prezentacja multimedialna, w idealny sposób obrazująca to, o czym pan Karol Madaja wspominał. Uczestnikom została przybliżona historia polskiego lotnictwa z naciskiem na Dywizjon Myśliwski 303. Opowieść prelegenta nie była nużąca ani jednostajna, gdyż bardzo często były wplatane w nią różnego rodzaju ciekawostki, chociażby ta dotycząca charakterystycznego znaku umieszczonego na samolotach Dywizjonu 303.

Ponadto uczniowie dowiedzieli się intrygujących rzeczy o istotnych postaciach polskiego lotnictwa. Taką osobistością był między innymi Merian C. Cooper. Zdecydowanie była to wybitna postać, wszechstronnie uzdolniona, która odegrała ważną rolę dla polskiego lotnictwa. Sam Cooper nazywał siebie ojcem Dywizjonu 303. Ciekawostką jest, że właśnie ten człowiek, odznaczający się w historii Polski jako generał brygadier, czy podpułkownik pilot Wojska Polskiego – był także scenarzystą i reżyserem i to dzięki niemu powstał film pt. „King Kong”.

W drugiej części, uczestnicy warsztatów zostali zaproszeni do zagrania w różnego rodzaju gry. Jedną z nich była gra, pt. „303”, gdzie uczniowie mogli wcielić się w role pilotów, a ich zadaniem było dowodzenie alianckim lotnictwem broniącym Wielką Brytanię przed niemieckim Luftwaffe. Było to obiecujące przeżycie, a także innowacyjne i niebanalne.

Uczniowie byli zachwyceni, mogąc gościć w swojej szkole niezwykłego prelegenta, który zaraził ich swoją wiedzą, poczuciem humoru, a także umiejętnością przekazania cennych informacji w nieszablonowy i urzekający sposób.

Warsztaty zorganizowali panowie: Grzegorz Radomski i Klaudiusz Kaczyński.