facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 76 gości 
Home Aktualności Wydarzenia 2017/2018 XXVI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
XXVI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

 

Młodzi ratownicy z Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego doskonale wiedzą, jak ratować ludzkie życie i udzielać pierwszej pomocy. W środę 16.05.2018 r. w etapie rejonowym Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Płocku zajęli I miejsce w swoim rejonie i II miejsce w ogólnej klasyfikacji, po drużynie Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej Curie „Elektryku”. I to oni będą reprezentować rejon sierpecki na zawodach okręgowych 26 maja w Piasecznie.

Drużyna w składzie: Paulina Skarzyńska – kapitan, Marta Lasek, Ewa Wiśniewska, Bartłomiej Radkowski i Bartosz Sowiński, wykazali się niemal perfekcyjną wiedzą i umiejętnościami na pięciu pozoracjach i jednej stacji teoretycznej, gdzie był test wiedzy.

Udzielali pierwszej pomocy po kolizji quada z wózkiem dziecięcym prowadzonym przez matkę oraz pacjentom z urazami, które nastąpiły w wyniku zderzenia dwóch kłócących się osób lub wypadku powstałym przy ratowaniu kotka.

Omdlenia, wylewy, stłuczenia, oparzenia, opanowywanie paniki nie był dla nich nowością. Drużyna wykazała się pełnym profesjonalizmem, opanowaniem. Między sobą darzyli się wielką sympatią i szacunkiem, doskonałe się bawiąc.

Opiekunem Szkolnej Drużyny PCK jest pani Krystyna Witkowska.