Home Aktualności Wydarzenia 2017/2018 IV Konkurs Recytatorski "W poezji jest źródło"
IV Konkurs Recytatorski "W poezji jest źródło"

22 marca odbył się w naszym liceum IV Konkurs Recytatorski „W poezji jest źródło”. W tym roku szkolnym konkursowi patronowała twórczość Leopolda Staffa. W 2017 roku obchodziliśmy bowiem 60. rocznicę śmierci poety, zaś 14 listopada br. wspominać będziemy 140. rocznicę jego urodzin.

Nasz konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tej edycji zgłosiło się 41 uczestników z 11 szkół. Poziom, jaki reprezentowali uczniowie, był wysoki i niezwykle wyrównany. Jury w składzie: pani Anna Buczyńska (pomysłodawczyni konkursu i emerytowana nauczycielka naszego liceum), pani Magdalena Staniszewska (pracownik Biblioteki Miejskiej w Sierpcu, wielka miłośniczka literatury), pani Joanna Kloc (nauczycielka języka polskiego) i Janek Domański (uczeń klasy maturalnej, laureat wielu prestiżowych konkursów recytatorskich) miało zatem niełatwe zadanie.

Zwycięzcami zostali:

1 miejsce

ex aequo Laura Szewczyk i Filip Kwiatkowski (Gimnazjum Miejskie w Sierpcu)

2 miejsce

ex aequo Weronika Strzelecka (Gimnazjum Miejskie w Sierpcu) i Mateusz Kotecki (Liceum Publiczne im. bpa Leona Wetmańskiego w Sierpcu)

3 miejsce

Mariusz Struś (Publiczne Gimnazjum w Mochowie) i Mateusz Turalski (Liceum Publiczne im. bpa Leona Wetmańskiego w Sierpcu)

Ponadto przyznano 9 wyróżnień. Otrzymali je:

1. Natalia Hińcz (Publiczne Gimnazjum w Mochowie);

2. Małgorzata Brzezińska (Publiczne Gimnazjum w Mochowie);

3. Kamila Jonczak (Szkoła Podstawowa w Rościszewie);

4. Aleksandra Stachurska (Szkoła Podstawowa w Rościszewie);

5. Natalia Bednarska (Publiczna Szkoła Podstawowa w Tłuchowie);

6. Aleksandra Narodzonek (Gimnazjum Miejskie w Sierpcu);

7. Julia Bartnicka (Gimnazjum Miejskie w Sierpcu);

8. Natalia Linowska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu);

9. Maciej Badaczewski (Szkoła Podstawowa w Łukomiu).

Zdobywcy pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca oraz wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe, zaś wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za finansowe wsparcie konkursu.

Konkurs zorganizowały polonistki: pani Joanna Kloc i pani Marlena Peplinska z dużą pomocą uczniów klas: I a, I b, II b i II d.

Wszystkim dziękujemy za przybycie, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok na piątą edycję konkursu.