facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 
Home Aktualności Wydarzenia 2017/2018 Indeks dla Tomasza!
Indeks dla Tomasza!

 

Uczeń naszego Liceum, Tomasz Topolewski, został laureatem konkursu „Europa – społeczeństwo, gospodarka, polityka, kultura” zorganizowanego przez Uniwersytet Warszawski. Nagrodą, oprócz zaszczytnego tytułu, jest indeks Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Pierwsza część zadania finałowego polegała na zbudowaniu wypowiedzi ustnej do wylosowanego tematu. Tomek zmierzył się z zagadnieniem „Polska – Unia Europejska: główne założenia, cele, priorytety polityki polskiej i zagranicznej”. W drugiej części uczeń prezentował własny, bardzo szeroki udział w działalności społecznej. Do finału przystąpiło 21 uczniów.

Zmagania konkursowe były również okazją do spotkania z ministrami, przedstawicielami nauki, spraw zagranicznych, społecznych – prof. Jackiem Czaputowiczem, dr Jarosławem Gowinem oraz Piotrem Mazurem. Każda rozmowa pozwoliła na wymianę cennych doświadczeń, zgłębienie wiedzy z zakresu polityki, nauki i biznesu.

Tomek z dumą i radością mówi: „Warto mieć marzenia, dążyć do ich realizacji, wytyczać sobie cele. Działalność społeczna, w którą jestem zaangażowany od dawna, pomogła dostać mi się na studia. Szczególnie dziś czuję, że było warto”.

Serdecznie gratulujemy!