Home Aktualności Wydarzenia 2017/2018 Finały konkursów matematycznych
Finały konkursów matematycznych

9 marca 2018 r. odbył się finał Konkursu Matematycznego Continuum 2017/2018 organizowanego przez Politechnikę Warszawską Filię w Płocku. Przystąpiło do niego 26 najlepszych matematyków wyłonionych spośród uczestników I etapu, w którym wzięło udział ponad 180 uczniów szkół ponadgimnazjalnych m.in. z Płocka, Gostynina, Żuromina, Sierpca i Kutna. Z zadaniami otwartymi zmierzyli się nasi uczniowie: Radosław Motyka, Czarek Kowalski, Bartosz Mazurowski, Piotr Wojda, Kacper Pufelski.

10 marca 2018 r. odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Wygraj indeks” organizowanego przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej. Przystąpiło do niego 104 najlepszych matematyków m. in. z Elbląga, Bydgoszczy, Gdańska, Gdyni, Inowrocławia, Kartuz, Lublina, Malborka, Nowego Miasta Lubawskiego, Ostrołęki, Piły, Płocka, Sierpca, Sopotu, Wejherowa, Warszawy. Wśród nich byli nasi licealiści: Maciej Jabłoński, Paulina Kossowska, Bartosz Mazurowski, Kacper Pufelski, Bartłomiej Meller, Piotr Wojda, Cezary Kowalski, Marta Lasek, Aleksandra Sławińska, Wiktor Pikulski.

Wyniki zawodów finałowych poznamy w kwietniu.

Uczniowie przygotowywali się do konkursów pod kierunkiem pani Beaty Zdrojewskiej.