Sukces Tomka

Uczeń naszego Liceum, Tomasz Topolewski, został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu „Europa – społeczeństwo, gospodarka, polityka, kultura” organizowanego przez Uniwersytet Warszawski.

Konkurs polegał na realizacji jednej z dwóch możliwych ścieżek w ramach konkursu. Pierwsza polegała na napisaniu eseju w tematyce konkursowej, która brzmi „Polska w Unii Europejskiej”. Druga, którą wybrał Tomek, polega na zrealizowaniu swojego projektu społecznego. Jego projekt polegał na warsztatach dla gimnazjalistów na temat wyboru drogi po ukończeniu szkoły gimnazjalnej. Tomek wraz z grupą pomógł 94% gimnazjalistom (jak podawali uczniowie gimnazjum podczas ankiety po realizacji projektu), którzy uczestniczyli w projekcie.

Już teraz nasz uczeń uzyskuje 100% z przedmiotu WOS w postępowaniu rekrutacyjnym na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie walczy o tytuł laureata konkursu, który zapewnia mu indeks. Dodatkowo 3 osoby w finale, które najlepiej odpowiedzą na pytania związane z tematyką konkursową, otrzymają miesięczne stypendium podczas studiów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy uzyskania tytułu laureata!