facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 58 gości 
Home Aktualności Wydarzenia 2017/2018 „LO Kadet – bieg po wiedzę”
„LO Kadet – bieg po wiedzę”

 

Nauczyciele i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu zaproponowali gimnazjalistom z powiatu sierpeckiego turniej pt. „LO Kadet – bieg po wiedzę”.

Adresatami konkursu były 7-osobowe drużyny gimnazjalistów wyłonione przez szkoły macierzyste według następującej zasady: w każdym zespole znalazł się wyróżniający się polonista, wybitny historyk, dobry matematyk, biegły językowiec, świetny geograf i uczeń znający tajniki biologii i chemii. Każdy z zawodników w odpowiednim momencie został kapitanem swojej drużyny.

Celem konkursu była integracja środowiska gimnazjalistów i licealistów, propagowanie wiedzy z zakresu języka polskiego, historii, języków obcych, matematyki, geografii, biologii i chemii, a także dobra zabawa uczestników i organizatorów.

Po rejestracji uczestników, poszczególne drużyny otrzymały numery startowe, wylosowały mapy biegu i wyruszyły na „trasę” w obrębie murów naszej szkoły. Wszystkie trasy składały się z 7 stacji mieszczących się w 7 różnych salach lekcyjnych, gdzie odbywały się zmagania konkursowe z różnych przedmiotów. Realizacja zadań oceniana była przez jurorów – specjalistów w swoich dziedzinach (nauczycieli – opiekunów z zaproszonych szkół gimnazjalnych i nauczycieli LO). Każda drużyna została nakłoniona do próby wspólnego rozwiązania wszystkich zadań konkursowych.

„LO Kadeci” mogli otrzymać od 0 do 10 punktów na każdej ze stacji. Wyniki były jawne i ustalone według przyjętych przez poszczególne komisje kryteriów. Komisje zostały zobowiązane do wpisania otrzymanych przez drużyny punktów na ich kartach startowych.

Po trudach zmagań konkursowych był też czas na zabawy integracyjne i pokaz magii w świetlicy naszej szkoły. Wszystkim, mimo zmęczenia, dopisywały humory.

Jurorzy w tym czasie zsumowali punkty przyznane na poszczególnych stacjach i ogłosili swój werdykt. I miejsce przyznano drużynie z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu, II miejsce otrzymała Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Szczutowie, III miejsce przypadło Samorządowej Szkole Podstawowej w Lutocinie, IV ex aequo Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Gójsku i Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym. Wszystkie drużyny zostały uhonorowane dyplomami i nagrodami, zawodnicy dostali certyfikaty uczestnictwa, a opiekunowie stosowne podziękowania.

Organizatorzy dziękują serdecznie wszystkim zaangażowanym uczniom i ich opiekunom za udział w turnieju, sportową walkę i świetne wyniki. Wydaje się, że ta nowa interdyscyplinarna formuła zdała egzamin, więc być może spotkamy się za rok w III edycji „LO Kadeta”.