facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 
Home Aktualności Wydarzenia 2017/2018 Wystawa prac naszych uczniów
Wystawa prac naszych uczniów

 

W Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego możemy podziwiać prace plastyczne, fotograficzne oraz origami na „Wystawie prac naszych uczniów”.

Celem wystawy jest pokazanie pasji artystycznych naszych uczniów. Wystawa ma inspirować innych, dodawać odwagi w ukazywaniu swoich pasji, pomóc odkrywać talenty artystyczne licealistów. Wreszcie zachęcić ich do tego, by spojrzeli na siebie inaczej i zobaczyli, jacy są niezwykli, by nie bali się pokazać siebie i swoich zdolności. Pokazać coś co ich inspiruje, co robią poza nauką.

Dziękujemy za udostępnienie swoich pięknych prac: Marcie Krokosz z klasy I b; Adzie Klusce z klasy II b; Martynie Maciejewskiej z klasy II c; Zofii Kaźmierczak z klasy II c; Dawidowi Nowakowskiemu z klasy II c; Oliwii Toniak z klasy II c; Paulinie Smolińskiej z klasy II d; Zuzannie Liszewskiej z klasy II d oraz Piotrowi Korytowskiemu z klasy III a.

 

Autorzy prac o swoich pasjach:

„Rysowaniem zaczęłam interesować się już w dzieciństwie. Jest to moja forma relaksu i sposób spędzania czasu wolnego. Specjalizuje się w rysunku wykonanym ołówkiem i kredkami” – Martyna Maciejewska

„Zainteresowanie tymi aktywnościami zaczęłam przejawiać w dzieciństwie. Lubię rysować w wolnym czasie od nauki. Rysuję głównie ołówkiem i węglem” – Zofia Kaźmierczak

„Orgiami pasjonuje się od 3 lat. Są to prace głównie modułowe. Nie marnuje żadnej wolnej chwili na nudę tylko wykorzystuje czas na realizowanie swoich pasji” – Dawid Nowakowski

„Rysunek to moja pasja, którą zajmuje się w każdej wolnej chwili. Fascynuje się pokazywaniem piękna ludzkiego ciała za pomocą rysunku. Moje prace wykonuje kredkami i cienkopisami” – Oliwia Toniak

„Rysowaniem zajmuję się w wolnych chwilach. Sprawia i to dużą przyjemność i pozwala odciąć się od spraw” – Paulina Smolińska

„Zawsze uwielbiałam rysować. Od pewnego czasu zaczęłam nawet wiązać z tym przyszłość. Zapisałam się na różne zajęcia z rysunku technicznego i malarstwa, co pomaga mi poszerzać moją pasję. Poznałam przez to wiele technik malarskich i rysunkowych. Można to zobaczyć w moich pracach. Najczęściej maluję farbami olejnymi, akrylowymi i rysuję ołówkiem” – Adrianna Kluska

„Rysowaniem interesuje się od podstawówki. Początkowo rysowałam tylko trochę od niechcenia. Na początku gimnazjum zmieniło się to w pasje i potrzebę poznawania coraz to nowszych metod rysunku. Rysowanie to moja największa przyjemność” – Marta Krokosz

„Pasją do fotografii zaraziła mnie moja chrzestna. To ona pokazała mi pierwsze tajemnice fotografii. Z roku na rok, pasja pogłębiała się. Zaczęłam sama szukać różnych wyzwań i wstawiać sobie nowe cele. Teraz to część mojego życia, dzięki której mogę realizować swoje marzenia. Daje mi to dużo radości i satysfakcji z własnej pracy, a jeszcze więcej uśmiechu sprawia mi, że druga osoba również docenia wkład mojej pracy w zdjęcia” – Zuzanna Liszewska

„Zaczęło się to mniej więcej 5 lat temu. Startowałem chyba jak każdy – od wygrzebania starego aparatu do robienia zdjęć na rodzinnych wyjazdach. Robiłem zdjęcia wszystkiemu co się dało, a że sprawiało mi to dużo radości postanowiłem rozwinąć się w tym kierunku. Pisałem do znajomych o sesje zdjęciowe. Sesje ze znajomymi wychodziły tak dobrze, że dostawałem wiadomości od nieznajomych z prośbami o zdjęcia. Początki były bardzo słabe, ale chyba tak jak u każdego patrząc z perspektywy zdjęć jakie robię teraz. Obecnie głównie robię zdjęcia samochodom, bo stanowią one połączenie moich pasji- motoryzacji i fotografii. W weekendy osiemnastki i wesela. Jeśli dostanę weny to idę w plener lub szukam modelki do portretów.

W międzyczasie zrodziła się miłość do filmowania i to ona wygrała z fotografią, co zaważyło na pójściu do Warszawskiej Szkoły Filmowej w mojej niedalekiej przyszłości” – Piotr Korytowski

 

Gratulujemy talentów i życzymy rozwijania swoich pasji artystycznych.

 

Wystawę przygotowały: pani Iwona Kątowska, pani Magdalena Pandel. Zaś jej inicjatorem jest pani Ewa Jancewicz.