Home Aktualności Wydarzenia 2017/2018 Projekt unijny "Wyższe kompetencje drogą do sukcesu" 2017/2018
Projekt unijny "Wyższe kompetencje drogą do sukcesu" 2017/2018

W Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu od września 2016 r. jest realizowany projekt unijny „Wyższe kompetencje drogą do sukcesu”, którego beneficjentem jest Powiat Sierpecki.

Podobnie jak w ubiegłym roku, 230 uczniów uczestniczy w zajęciach: wyrównawczych i doskonalących z języka angielskiego, wyrównawczych i opartych na metodzie eksperymentu z matematyki, doskonalących i opartych na metodzie eksperymentu z chemii. Zajęcia są atrakcyjne pod wieloma względami. Dzięki nim uczniowie rozwijają swoje zainteresowania, kształtują i wzbogacają kluczową wiedzę z matematyki, języka angielskiego i chemii. Uczestnictwo w projekcie pozwala licealistom stymulować umiejętność wykorzystania matematyki w życiu codziennym, sprawnie posługiwać się nowoczesnymi technologiami informacyjno – komunikacyjnymi, rozwijać pasje badawcze poprzez obserwowanie, doświadczanie, odkrywanie, dokumentowanie oraz prezentowanie. W trakcie zajęć wykorzystywane są również materiały edukacyjne, narzędzia do pracy oraz nowoczesne rozwiązania metodyczne dostępne na stronach internetowych takich, jak np.: EDUSCIENCE, Baza dobrych praktyk Instytutu Badań Edukacyjnych, Ściśle Ciekawa Lekcja. Uczniowie, pracując w małych 10-osobowych grupach, chętnie podejmują zadania, angażują się w zajęcia, na których panuje pozytywny klimat uczenia się.