facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 
Home Aktualności Wydarzenia 2017/2018 Spotkanie z profesorem Jerzym Bralczykiem
Spotkanie z profesorem Jerzym Bralczykiem

 

23 października 2017 r. uczniowie klasy III a naszego liceum uczestniczyli w spotkaniu z profesorem Jerzym Bralczykiem, które odbyło się w sierpeckim Centrum Kultury i Sztuki i stanowiło doskonałą okazję do pogłębiania humanistycznych zainteresowań. Nic więc dziwnego, że uczniowie tak licznie reprezentowali naszą szkołę. Dzięki wykładowi profesora, licealiści mogli zgłębić tajniki języka polskiego, poznać najczęściej popełniane błędy oraz zdać sobie sprawę z wszechogarniających nas potocyzmów. Profesor Bralczyk poruszał ciekawe tematy dotyczące zagwozdek językowych, nad którymi rzadko się zastanawiamy. Odpowiadał także na zadawane mu przez publiczność pytania, rozwiewając przy tym wszelkie wątpliwości dotyczące poprawności językowej. Uczniowie mogli poznać profesora, nie tylko jako wybitnego znawcę polszczyzny, ale także dowiedzieli się o jego upodobaniach smakowych, sierpeckich korzeniach.

Po części oficjalnej, można było podejść do profesora Bralczyka – poprosić o autograf lub cenną radę, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Z pewnością dla naszych humanistów było to cenne doświadczenie. Uczniowie poszerzyli swą wiedzę z dziedziny językoznawstwa oraz dowiedzieli się jak wzbogacać swoje codzienne wypowiedzi.