• Telefon i FAX

Tel. 024-275-22-01
    Fax 024-275-22-72

Home Aktualności Wydarzenia 2016/2017 Rajd „Integra”
Rajd „Integra”

Niecodziennym zwieńczeniem kończącego się właśnie roku szkolnego był rajd „Integra” dla uczniów i nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu. Odbył się on we wtorek 20.06.2017 r. W zabawie wzięło udział 90 uczniów i 26 nauczycieli. Rajd rozpoczął się na terenie szkoły od przydziału tras poszczególnym grupom. Uczestnicy szli trzema różnymi trasami, które prowadziły przez Skansen, Kwaśno i Miłobędzyn do Bledzewa. W trakcie marszu licealiści wykonywali zadania, które przygotowano dla nich na 4 punktach. Mogli sprawdzić się w strzelaniu z łuku, budowaniu wieży ze skrzynek, wspinaczce czy malowaniu portretu swojej klasy. Na ostatnim punkcie na uczestników czekała konkurencja „wodna”. Ponadto każda grupa miała dodatkowe zadanie, a mianowicie trzeba było ułożyć piosenkę o swojej klasie do popularnej melodii. Wszystkie grupy wraz z opiekunami – tzw. duszkami ukończyły rajd w doskonałych humorach. Na miejscu na zmęczonych piechurów czekała pyszna grochówka i kiełbaski z ogniska. Wspólnym śpiewom i zabawom nie było końca. Na zakończenie każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom a klasa I b, która zdobyła najwięcej punktów w czasie marszu, w nagrodę dostała słodki upominek od organizatorów.

Na podsumowanie rajdu przybyli także: pan Jan Laskowski – Starosta Sierpecki, pan Juliusz Gorzkoś – Wicestarosta Sierpecki, pani Ewa Jancewicz – Dyrektor Liceum.

Za przygotowanie i przeprowadzenie rajdu odpowiedzialni byli: pani Krystyna Witkowska i pan Mariusz Barański.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę, służącą integracji społeczności szkolnej. Słowa wdzięczności kierujemy także do Rady Rodziców, która zadbała o „posiłek regeneracyjny” dla wszystkich uczestników zabawy.

Wspaniała atmosfera i entuzjazm młodzieży pozwalają sądzić, że już niedługo spotkamy się na kolejnym rajdzie licealistów.