facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 
Home Aktualności Wydarzenia 2016/2017 Tomasz Topolewski finalistą Ogólnopolskiego Konkursu IT i Cyberbezpieczeństwa
Tomasz Topolewski finalistą Ogólnopolskiego Konkursu IT i Cyberbezpieczeństwa

23 maja 2017 r. w Warszawie, podczas Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej, odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu IT i Cyberbezpieczeństwa, w którym wziął udział Tomasz Topolewski – uczeń klasy II b naszego Liceum. 64 najlepszych uczestników z całej Polski, wyłonionych spośród blisko 3 000 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, przez godzinę odpowiadało na 45 pytań z zakresu gospodarki elektronicznej i cyberbezpieczeństwa.

Zakres tematyczny konkursu obejmował znajomość: technologii i języków programowania (w tym: Android, C, C++, Java, HTML, JavaScript, PHP), zagadnień z zakresu sieci komputerowych i bezpieczeństwa systemów komputerowych (w tym: adresy IPv4 i IPv6 i topologie), podstaw działania systemów typu Unix i podstawowe polecenia, podstaw baz danych, konwersji systemów liczbowych (BIN, OCT, DEC, HEX), przedrostków wielokrotności jednostek używanych w informatyce do określenia ilości informacji lub wielkości pamięci, mobilnych systemów operacyjnych, formatów graficznych i muzycznych, podstawowych poleceń MS EXCEL, informacji dotyczących domen internetowych, magistrali systemowych i złącz komputerowych, standardów internetowych i organizacji stanowiących je, podstawowych narzędzi systemu Windows XP, Windows 7, Windows 8, Windows 10, podstaw działania telefonii komórkowej, podstawowych systemów szyfrowania, innych zagadnień związanych z szeroko pojętym IT zagadnień związanych z cyberbezpieczeństwem oraz ogólną wiedzę z zakresu dostępnych systemów CMS i systemów do tworzenia forum internetowego.

Oprócz konkursu uczestnicy spotkali się z przedstawicielami Partnerów Projektu: Microsoft, IBM, BZ WBK i porozmawiali o zaangażowaniu tychże instytucji w zakresie bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz codziennej działalności na rzecz edukacji młodzieży.

Tomasz został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu IT i Cyberbezpieczeństwa. Serdecznie gratulujemy Tomaszowi i życzymy dalszych sukcesów!

Nauczycielem prowadzącym ucznia jest pani Danuta Gąsiorowska.