• Telefon i FAX

Tel. 024-275-22-01
    Fax 024-275-22-72

Home Aktualności Wydarzenia 2016/2017 Sukcesów matematycznych ciąg dalszy – mamy laureata i 7 finalistów w XVII edycji Konkursu Matematycznego GAMMA

Po raz siedemnasty nasi uczniowie stanęli w szranki z uczniami liceów z Płocka, Gostynina i innych międzypowiatowych szkół ponadgimnazjalnych, aby wykazać się na płaszczyźnie KRÓLOWEJ NAUK w XVII edycji Konkursu Matematycznego Gamma.

W ramach trzeciego etapu Konkursu Matematycznego GAMMA, który miał miejsce 13 marca 2017 roku należało rozwiązać 5 zadań otwartych. To były dwugodzinne zmagania z różnymi typami zadań. Ale, jak zawsze, było warto.

Wreszcie – 26 kwietnia 2017 r. w III Liceum Ogólnokształcącym w Płocku nastąpiło podsumowanie oraz oficjalne ogłoszenie wyników XVII edycji Konkursu Matematycznego GAMMA.

Nasi uczniowie odnieśli kolejny sukces. Laureatem konkursu – wśród uczniów klas drugich liceum – został Piotr Wojda z klasy 2 b, zajmując III miejsce. Zaś tytuł finalisty przypadł: Wiktorowi Pikulskiemu, Cezaremu Kowalskiemu, Kacprowi Pufelskiemu, Paulinie Kossowskiej – uczniom klasy 2 b oraz Martynie Radwańskiej, Klaudii Ciemieckiej i Michałowi Majerskiemu – uczniom klasy 1 b.

Nauczycielem prowadzącym uczniów jest pani Beata Zdrojewska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.