Home Aktualności Wydarzenia 2016/2017 XV Konkurs Chemiczny im. Marii Skłodowskiej – Curie
XV Konkurs Chemiczny im. Marii Skłodowskiej – Curie

16 marca 2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego odbyła się XV edycja Konkursu Chemicznego im. Marii Skłodowskiej – Curie. W przedsięwzięciu wzięło udział 21 uczniów reprezentujących gimnazja z Sierpca i okolic (Mochowo, Sierpc, Tłuchowo, Żuromin). Uczestnicy w ciągu 90 minut rozwiązywali zadania otwarte i zamknięte. Maksymalnie, za poprawne rozwiązanie zadań, mogli uzyskać 47 punktów.

26 kwietnia 2017 r. miało miejsce uroczyste zakończenie konkursu. Komitet Organizacyjny wyłonił 6 laureatów:

I miejsce – Maria Bogacka oraz Maciej Ejnik z Gimnazjum Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Żurominie, uczniowie pani Ewy Łyczek

II miejsce – Adam Kozakiewicz oraz Adam Necelski z Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Tłuchowie, uczniowie pani Elżbiety Dąbkowskiej

III miejsce – Bartłomiej Pstrągowski oraz Kilian Rochowicz z Gimnazjum Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Żurominie, uczniowie pani Ewy Łyczek.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy, a ich nauczyciele podziękowania za trud włożony w przygotowanie swoich uczniów do konkursu. Uczestnikom i ich opiekunom życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs zorganizowały nauczycielki chemii: pani Magdalena Krasińska i pani Jolanta Wiśniewska.