facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 67 gości 
Home Aktualności Wydarzenia 2016/2017 III Międzygimnazjalny Konkurs Biologiczny rozstrzygnięty!
III Międzygimnazjalny Konkurs Biologiczny rozstrzygnięty!

26 kwietnia 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu odbyło się podsumowanie i rozstrzygnięcie III Międzygimnazjalnego Konkursu Biologicznego nt.: „Człowiek – budowa, funkcje życiowe i zdrowie”.

Przybyłych uczniów i ich opiekunów przywitała pani dyrektor Ewa Jancewicz, która również uczestniczyła we wręczaniu nagród i dyplomów.

W finale wzięło udział 37 uczniów (25 dziewcząt i 12 chłopców) reprezentujących: Gimnazjum w Gójsku, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gozdowie, Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Szczutowie, Publiczne Gimnazjum im. gen. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie, Gimnazjum w Rościszewie, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Susku oraz Gimnazjum Miejskie im. Mikołaja Kopernika, Gimnazjum Publiczne im. Biskupa Leona Wetmańskiego, I Niepubliczne Gimnazjum w Sierpcu. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie z Gimnazjum Miejskiego im. Mikołaja Kopernika – 10 uczniów i Gimnazjum Publicznego im. Biskupa Leona Wetmańskiego – 9 uczniów.

Finalista otrzymał arkusz zawierający 30 zadań, wśród których znalazły się pytania otwarte i zamknięte. Na rozwiązanie testu miał przeznaczonych 90 minut. Za poprawne rozwiązanie testu można było zdobyć 60 punktów. Najlepszy uzyskany wynik to 55 punktów. Średnia z testu wyniosła 35,8 punktów, czyli około 60%.

Laureatem I miejsca został Jakub Piątkowski, uczeń Gimnazjum Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu. Laureatkami II miejsca zostały: Olga Domin z Gimnazjum w Gójsku oraz Marcelina Stelmańska z Publicznego Gimnazjum im. gen. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie. Laureatki III miejsca to: Klaudia Listkowska, uczennica Publicznego Gimnazjum im. gen. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie oraz Marta Zielińska, uczennica Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Szczutowie. Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy, a ich nauczyciele podziękowania za zaangażowanie i merytoryczne przygotowanie uczniów do udziału w konkursie.

Gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom oraz ich nauczycielom, życząc dalszych sukcesów, zaś uczniom – trafnych wyborów dalszej drogi edukacyjnej.

III Międzygimnazjalny Konkurs Biologiczny spotkał się z dużym zainteresowaniem i życzliwym przyjęciem. Mamy nadzieję, że kolejne jego edycje będą cieszyły się niesłabnącą popularnością i przyczynią się do popularyzacji wiedzy biologicznej oraz integracji środowiska uczniowskiego i pedagogicznego.

Konkurs zorganizowała nauczycielka biologii – pani Marzanna Urbańska.