Home Aktualności Wydarzenia 2016/2017 Jan Domański finalistą konkursu historyczno-marynistycznego „Dwa oblicza Pułaskiego”

Jan Domański finalistą konkursu historyczno-marynistycznego
„Dwa oblicza Pułaskiego”

28 lutego 2017 r. w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego odbył się I etap V edycji konkursu historyczno-marynistycznego „Dwa oblicza Pułaskiego”. Wśród 88 uczestników z 22 szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa mazowieckiego, znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Jan Domański i Nina Jachowicz. I etap polegał na rozwiązaniu testu merytorycznego składającego się z dwóch części: historycznej o biografii Kazimierza Pułaskiego, działaniach Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce oraz części marynistycznej, dotyczącej wiedzy o Marynarce Wojennej RP.

Jan Domański został zakwalifikowany do udziału w drugim etapie konkursu, teście sprawności fizycznej. 10 kwietnia 2017 r. nasz uczeń zmierzył się z dwoma konkurencjami: pływaniem na dystansie 50 m oraz biegiem na dystansie 666 m, mającymi miejsce na terenie miasta Warki.

W klasyfikacji generalnej konkursu wyróżniono 20 uczestników, którzy pojadą na Wielki Finał do Gdyni. Jednocześnie nagrodą będzie 4-dniowa wycieczka do Trójmiasta i rejs „ORP Gen. K. Pułaski”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w Wielkim Finale!