Home Aktualności Wydarzenia 2015/2016 Deutschfreund 2016
Deutschfreund 2016

16 listopada 2016 roku odbył się w naszym liceum Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Deutschfreund 2016”, organizowany przez Łowcy Talentów – Jersz.

Konkurs, wyróżniający się wysokim poziomem merytorycznym i oryginalną problematyką, był skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Pozwolił im zdiagnozować swoją wiedzę i umiejętności, rozwinąć sprawności językowe oraz był doskonałą okazją do pobudzenia zainteresowań krajami niemieckojęzycznymi.

Do zmagań konkursowych przystąpiło 5996 uczniów z 329 szkół. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 14 uczniów, którzy rozwiązywali przez 45 minut test wielokrotnego wyboru na dwóch poziomach (poziom 1 – klasy pierwsze, poziom 2 – klasy drugie i trzecie).

Na początku stycznia 2017 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu. W językowej rozgrywce wyłoniono 176 laureatów, wśród których znaleźli uczniowie naszej szkoły. Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku – w kategorii klas pierwszych – otrzymał:

Piotr Ikier z klasy I a – 83,93% punktów możliwych do uzyskania (6 miejsce w województwie mazowieckim, 87 – w kraju), opiekun: pani Joanna Janiszewska;

zaś w kategorii klas trzecich:

Weronika Watkowska z klasy III b – 82,59% punktów możliwych do uzyskania (13 miejsce w województwie mazowieckim, 123 – w kraju), opiekun: pani Joanna Janiszewska;

Maciej Relidziński z klasy III a – 80,36% punktów możliwych do uzyskania (16 miejsce w województwie mazowieckim, 151 – w kraju), opiekun: pani Joanna Janiszewska;

Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku – w kategorii klas pierwszych – otrzymała:

Joanna Szymańska z klasy I b – 77,68% punktów możliwych do uzyskania (11 miejsce w województwie mazowieckim, 154 – w kraju), opiekun: pani Marta Zaleska.

Serdecznie gratulujemy!