Home Aktualności Wydarzenia 2015/2016 Z wizytą w sierpeckim szpitalu
Z wizytą w sierpeckim szpitalu

17 czerwca 2016 r. uczniowie klasy II e o profilu biologiczno-medycznym z elementami psychologii, w ramach realizacji podstawy programowej z biologii i przedmiotu uzupełniającego „Elementy anatomii człowieka”, udali się z wizytą do Szpitala Powiatowego w Sierpcu. Celem zajęć było przybliżenie omawianej w szkole tematyki oraz pracy personelu medycznego pod kątem wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej.

Młodzież sierpeckiego liceum poznała wyposażenie oraz specyfikę pracy laboratoriów: bakteriologicznego i analitycznego oraz specjalistycznej pracowni gastrologicznej. Ponadto złożyła wizytę w izbie przyjęć oraz na oddziałach: wewnętrznym, chirurgicznym, ginekologicznym, położniczo-noworodkowym, rehabilitacji.

Pobyt uczniów spotkał się z dużą życzliwością i otwartością pracowników szpitala, którzy z pasją opowiadali o swojej codziennej pracy – pięknej, ale i odpowiedzialnej oraz zachęcali młodych ludzi do realizacji swoich medycznych planów zawodowych.

Przewodnikiem po szpitalu była pielęgniarka epidemiologiczna pani Beata Morawska, której wiedza i profesjonalizm budziły uznanie i zaciekawienie licealistów zwłaszcza wtedy, kiedy udzielała odpowiedzi na interesujące ich zagadnienia.

Wizyta w szpitalu była możliwa dzięki życzliwości Dyrekcji SPZZOZ w Sierpcu, która wyraziła zgodę na zwiedzenie placówki. Zajęcia okazały się świetnym pomysłem, dzięki któremu znaczna część uczniów utwierdziła się w słuszności już dokonanego wyboru przyszłej drogi zawodowej.

Inicjatorem i opiekunem wycieczki była nauczycielka biologii, pani Marzanna Urbańska.