Home Aktualności Wydarzenia 2015/2016 KONKURS „PRZYRODA – TWÓJ PRZYJACIEL”
KONKURS „PRZYRODA – TWÓJ PRZYJACIEL”

16 czerwca 2016 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu odbyło się podsumowanie konkursu prac plastycznych, opisowych i fotograficznych dla dzieci i młodzieży pod hasłem „PRZYRODA – TWÓJ PRZYJACIEL”, z tematem wiodącym XXXIX Edycji 2016 „Mój ulubiony owad”.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Płocku przy współpracy Zarządu Okręgu Mazowieckiego Polskiego Związku Wędkarskiego w Warszawie oraz Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku.

Celem tego działania edukacyjnego jest pogłębienie przez uczniów wiedzy o środowisku i różnorodności gatunkowej świata owadów, olbrzymim znaczeniu owadów w przyrodzie i życiu człowieka, a także występujących zagrożeniach dla tej grupy zwierząt.

W konkursie wzięło udział 159 jednostek oświatowych z 10 powiatów, w tym sierpeckiego. Zostało nadesłanych 1270 prac w pięciu grupach wiekowych, wśród których wyłoniono laureatów trzech pierwszych miejsc. Otrzymali oni dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez sponsorów, którymi byli burmistrzowie miast oraz wójtowie gmin. Przyznano również 45 nagród głównych ufundowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

W świetlicy sierpeckiego liceum zebrało się około 100 osób. Uroczystości wręczania nagród przewodniczyli Prezes Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Płocku – pan Zbigniew Suchodolski, Wiceprezes – pani Urszula Mielczarek oraz Prezes Oddziału w Sierpcu – pani Barbara Woźnicka. Swoją obecnością galę uświetniła pani wiceburmistrz Ewa Leszczyńska, która pogratulowała dzieciom i młodzieży zdobytych miejsc oraz podziękowała rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i poświęcony czas.

Niespodzianką, która spotkała się z bardzo miłym przyjęciem i dużymi brawami przez zgromadzonych, był skecz pt. „Mucha i pająk” zaprezentowany przez uczniów klasy II e Patrycję Manelską, Paulinę Ostrowską i Rafała Antonowicza. Uczniów przygotowała, jak i całą uroczystość zorganizowała pani Marzanna Urbańska, nauczyciel biologii i opiekun szkolnego koła LOP.

Również pod kierunkiem Marzanny Urbańskiej zostały wykonane prace przez uczniów, którzy zostali laureatami I i II miejsc. Ich prace są wyeksponowane na wystawie w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku.

I miejsca i cenne nagrody główne zdobyli: Jaglińska z klasy II f, Adriana Kępczyńska z klasy II f, Angelika Lewandowska z klasy II f, Maria Sobocińska z klasy II c oraz Michał Dołasiński z klasy IIe. Ewelina Pesta z klasy II f zajęła II miejsce.